asdasdfrfr
asdasdfrfr (üye)
Kocaeli / Meraklı

İlk Fotoğraf Makinem İçin Yardım

Fotoğrafla ilgilenmeye başlamak istiyorum. Ama elimde bir makina olmadığı için internetteki bilgiler benim için ilgi çekici değil ve karmaşık. Günlük hayatın içinden fotoğraflar çekerek başlamak istiyorum. Işık seviyesi buna bağlı olarak değişken olabilir. Anı yakalamak istediğim için bekleme süresi kısa olmalı. Ayarları hızlı yapılabilir olmalı. Ayarlarını öğrenmesinin uzun sürmesi veya aşırı kapsamlı olması benim için dezavantaj değil. Sadece hız önemli. İleri kompakt bir makine olursa daha iyi olur diye düşünüyorum(uzman tv'de duyduğum terim). Çok önemli değil ama boyutu da aşırı küçük olmasa da taşırken sorun çıkarmayacak tipten olsa güzel olur.

Sinemayla daha çok ilgili olduğum için video da çekebilirim. Video kalitesi aşırı önemli değil ama çektiğim şeylerin üzerinden after effects gibi bir programla geçip birleştirmeyi düşünecek kadar ilgiliyim. Bu yüzden akıcı bir görüntü elde etmek ve ortamın ışık ayarıyla oynayabilkmek vs. şeyler benim için önemli olur.

Lens değiştirme gibi işlere para veya ilgi harcamak için çok erken olduğunu düşünüyorum. Sizin almam gereken fotoğraf makinesi tipi hakkındaki önerilerinizi ve istediğim özelliklerin olacağı bir makinanın fiyatı hakkında bilgilerinizi almak istiyorum.Teknik olarak bir bilgim olmadığı için istediklerimi iyi anlatamamış olabilirim. Kusura bakmayın.

Edit: İleri kompakt terimi dslr'ymiş galiba. Cehaletimi mazur görün. 1000 TL sınırı olursa çok güzel olur.

#asdasdfrfr' tarafından 20.11.2012 15:55:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2012, 14:57 - İp: 94.***.**6.132
barmyworm89
barmyworm89 (üye)
İstanbul / Amatör

NİKON D3100 TAVSİYE EDERİM...

Tarih: 20 Kasım 2012, 16:12 - İp: 85.***.**9.1
mkarayama
mkarayama (üye)
İstanbul / Amatör

1000 liralık bütçe ile makine almanızı tavsiye etmem açıkcası. Bin pişman olacağınız kanaatindeyim. Video konusunda iyi olan makineler hangileridir bilemiyorum ancak; biraz daha fazla bütçe ayırıp gelişmiş bir makine almanızı tavsiye ederim. Netice itibariyle, 1000 lira bile çoğu kişi için güzel para.

Tarih: 20 Kasım 2012, 21:01 - İp: 94.***.**3.200
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

İleri kompakt demek dslr değildir, SLR objektifi değiştirilebilen (istisnaları da vardır) digital makinedir. Canon G12, Canon S95 veya S100, Panasonic Lumix DMC LX5, Sony DSC-HX9V, veya Sony DSC 20 veya 30V sizin sorularınıza cevap verecek 1000 TL civarı digital kompakt makineler olabilir. Ancak Canon SLR D1100 ise uygun fiyatlı ve video çekilebilen bir makine olup sizin için ileride geliştirebileceğiniz bir seçenek olabilir.

Tarih: 21 Kasım 2012, 10:22 - İp: 85.***.**5.246
asdasdfrfr
asdasdfrfr (üye)
Kocaeli / Meraklı

Bütçeyi genişlettim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Yararlı oldunuz. Nikon D5100'de karar kıldım. Ama internetten alışveriş yaparken farklı fiyatlar görmek mümkün ve daha önceden fotoğraf makinesi satın almadığım için neyin satış taktiği olduğunu ayırt edemiyorum.

http://www.alisveris.com/store/ProductDetails.aspx?productid=145798&ttype=Details#pt

http://www.daybuyday.com/urun-843103/nikon-d5100-162mp-3-lcd-dslr-fotograf-makinesi-18-55mm-vr-kit-lens-le-birlikte?code=tumfirsatlar_1602121346

İkisi arasında ekstra ekipman vs. fark var mıdır? Veya bu makineyi ucuz fiyata hangi siteden almamı önerirsiniz?

Tarih: 22 Kasım 2012, 21:49 - İp: 94.***.**5.239
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

1000 liraya Dslr Like makine olarak ; Canon ' u araştırmanızı öneririm ben Panasonic Fz48 kullanıyorum gayet memnunum ama iyi araştırın
Selamlar

Tarih: 25 Aralık 2012, 22:37 - İp: 78.***.**4.126
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Ya video ya resim ,ikisi bir arada olmaz.
Size makina satan,tezgahtara sor.

Tarih: 8 Ocak 2013, 13:47 - İp: 79.***.**0.20
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

D5100 hiç bilmeyen birisi için zor olur.Öğrenmek içim çok zaman harcarsınız.Daha amatör dslr makinaları öneririm...

Tarih: 11 Ocak 2013, 10:19 - İp: 82.***.**1.70
cemba81
cemba81 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

sürekli makinaları konuşuyoruz da garanti yada servis olanağı hakkında hiç bir şey söyleyen tecrübeli arkadaşlarımız yok malesef.
bende uzun zamandır araştırıyorum belli makinalar arasında kaldım ve daybuyday sitesine ne kadar güvenebileceğim konusunda tereddütlerim var.gold elektronik firmasından ithalatçı garantisi veriyor.nikon karfo garantisi olması şart mı? arıza çıktıgında yardımcı olabilecek nereler var?

Tarih: 30 Mayıs 2013, 23:03 - İp: 95.***.**0.13
  • 1