cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

Hp, Sony, Kodak Uclemesi...

Herkese selamlar.. Ben guzel bır dıjıtal fotograf makinası almak ıstıyorum. Uzunca bı sure dusunmeme ragmen su 3 model arasında kala kaldım. Sızce bu 3 modelden hangısını almalıyım?

Bu arada duyduguma gore hp nın teknık servısı icin pek hos seyler soylenmıyor.Ama 8x optık zoom da yabana atılır bısı degıl. Eger bu makınalardan bırını kullananlar varsa onlarda fıkırlerını belırtırlerse sevınırım...

Saygılarımla...

Modeller:

Hp PhotoSmart 945
Kodak EasyShare DX7440
Sony CyberShot DSC-W1

#cou_grace' tarafından 14.11.2004 22:52:45 tarihinde düzenlendi.

#cou_grace' tarafından 14.11.2004 22:53:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2004, 22:54 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

bu 3 ürün arasında sony w1 çok güçlü.. hp den uzak durulması taraftarıyım... bir çok negatif yorum.. ve servis problemleri var.. hp madurları çok ..

Tarih: 15 Kasım 2004, 21:13 - İp: yok
kadir77
kadir77 (üye)
Ankara / Meraklı

hp 945 bence daha güzel.diğer iki makinaya göre daha güzel özellikleri var.daha profosyonel.bir foroğrafçıya gidip kendinde incele bence.bilen bilmeyen herkes hp kötülüyor.fazla kulak asma.

kendi fikrim bu kadar para verip ara bir model almaktansa paraya kıyıp pro bir makina alman.

Tarih: 17 Kasım 2004, 15:42 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

panasonic fz20 hakkinda ne dusunuyorsun?

bildigim kadariyla 36-432mm zoom (yani 12x) ve f/2.8 aperture.. bu aperture degeri 432mm'de de f/2.8; bu cok onemli.. yani bir nikon 8800 gibi, 35mm 2.6 350mm'de 4.9 degil.. bugun bir DSLR makine icin 400mm f/2.8 lens almaya kalksan sanirim 7-8 milyardan asagiya alamazsin.. fotograf kalitesi de super fz20'nin.. bircok elestirilerden tam not almis durumda.. oradaki fiyati cok da farkli degilse bir bak derim.

#dadanagast' tarafından 17.11.2004 16:21:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2004, 16:22 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

"bilen bilmeyen herkes hp kötülüyor"

Dostum bence bu konuda bilen biz bilmeyen sen oluyosun!Ürünü kafalarına göre garanti kapsamı dışına çıkartıyolar ve ürün 203 dolarken 220 dolar tamir parası isteyebiliyorlar!Bilmiyosun;sebeb olma!

HP'nin satışları düştüğü için son zamanlarda yoğun reklam kampanyasına başladılar!Ama bilinçli tüketiciler HP ürünleri ne kadar kaliteli olursa olsun HP'nin berbat satış sonrası hizmetleri nedeniyle HP'den uzak durup-uzak durduracaklardır.

Tarih: 17 Kasım 2004, 18:49 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cou-grace huuuuuuuuuuuuuuuuuuu... neredesin yahu?

bak herkes yaziyor ciziyor, senden ses soluk cikmiyor..ne yaptin ne ettin; neye karar verdin en son?

Tarih: 18 Kasım 2004, 11:12 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

Geldim ) Aslında hp den bende sogudum. Cunku hp nın sıtesındekı sıkayetler bolumune bakınca kararımı verdım.
Fakat konuyu actıktan sonra Olympus C765 modelini cıkarmıs. Bence ozellıklerı yeterınce ıyı, 10x optık zoom mesela Ama Olympus ıcınde aynı Hp gıbı yorumları yapılıyor. Turkıye ye yedek parca getırtmedıklerı gıbı...
Galıba ben bu gıdısle guzel bı makına alamıcam

Bu arada panasonic fz20 ı oneren arkadasım, modelı ıncelemem devam edıyor. Kararımı verınce buraya yazıcam. Soz

#cou_grace' tarafından 18.11.2004 16:48:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Kasım 2004, 16:49 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

cou_grace arkadaşım.. cio olympus c765 sahibi.. ona danışabilir sora sorabilirsin.
ben de olympus c310 sahibiyim

Tarih: 18 Kasım 2004, 17:18 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hadi kolay gelsin.. sanirim fz20'den memnun olacaksin ozellikleri acisindan.. haberini 4 gozle bekliyoruz..

Tarih: 18 Kasım 2004, 19:06 - İp: yok
  • 1