buba
buba (üye)
İstanbul / Amatör

Hp 945 - Canon A95

945 ve A95 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?

Tarih: 20 Ekim 2004, 16:13 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

nasilbir makine istiyorsunuzda bu iki makine arasinda kaldiniz?hic bir yonden birbirlerine benzemiyor bu iki makine.

Tarih: 20 Ekim 2004, 16:44 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

İki makinada compact sınıfa dahil,2 side 5 megapixel ,CCD 1/1.8 kullanıyorlar, A-95 3X, HP 8X zoom' a sahip ,HP de LCD 2 inç ama A-95 gibi hareketli değil , A-95 CF kart kullanıyor HP SD ve MMC ....HP Ağustos 2003 de A-95 Ağustos 2004 'de piyasaya sunulmuş.
Ben olsam A-95 alırım ,ama doğru kararı sizin vermeniz lazım .
Net'te biraz daha araştırma yapın.
Şimdiden alacağınız makina hayırlı olsun .
www.dpreview.com' da makina sahiplerinin görüşlerine de bir göz atın derim .

Tarih: 20 Ekim 2004, 16:47 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

hp için hiç iyi sözler duymuyorum. a95 amacına uygunsa rahatlıkla alabilirsin

Tarih: 20 Ekim 2004, 16:47 - İp: yok
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

hareketli lcd bence olmassa olmaz bir özellik...bazı durumlarda özellikle macro çekimlerde yada kendi pozisyonunuzu ayarlayamadığınız durumlarda çok işe yarıyor..bilgilendirmek isterim

Tarih: 20 Ekim 2004, 17:24 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

iki makinede compact sinifa dahil degil.
hp 945 slr like katagorisinde.yuksek zoom icin urtilmis bir makine.cekilmis fotograflara www.fotokritik.com dan bakabilirsiniz.fotograf kalitesi oldukca iyi fakat satis sdonra hizmet ve dayaniklilik konusunda hic iyi seyler soylenmiyor.bu katagorideki ornek makineler.

-olympus 725-740-750-760-765-770
-canon s1 is.
-fuji s7000-5000-5500-3500-3000
-minolta z1-z2-z3-z10
ornekleri oldukca cogaltmak mumkun.

a95 compact sinifa dahil bir model.sinifinda en iyiler arasinda.fiyati biraz pahali yurtdisina gore ama kalitesi tartisilmaz

Tarih: 21 Ekim 2004, 09:21 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

SLR like=compact
yani dışı SLR ye benzer ama "içi compact"

Tarih: 21 Ekim 2004, 13:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aslinda iki makinede ayri klaslarda.. Hp 945 kendi klasi icerisinde fena degil; fiyati da goz onune alindiginda tabii..

A95 icin simdiye kadar kotu bir yazi okumadim; Digital Camera Buyer'in son sayisinda detayli bir sekilde A95 anlatilmis.. karar asamasinda 5 yildiz verilmis; acikcasi dergide cok az sayida 5 yildizli urun var DSLR'lari saymazsak.. internette bircogu, cok tavsiye ederim diye soylemis yazmis cizmis.

Hp 945'in kodak easyshare dx7590 ile karsilastirmasini okudum amateur photographer(9th october sayisi)'da.. karsilastirmayi yapanin dusuncesine gore (bu arada hp 945 79% ile kodak'i 2% solluyor; kodak'in notu 77%..) kodak kaybediyor yarismayi cunku birazcik daha kotu olan resim kalitesi yuzunden..

....

A95 cok daha iyi.. a95'in resim kalitesine dpreview.com sitesinden bir bak; kesinlikle kararini A95 yonunde degistireceksin..

Tarih: 21 Ekim 2004, 14:29 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

sn ocum,
kendinizde yazmissiniz.tamamen sizin yazinizi size acikliyorum.
biri slr benzeri digeri compact.yani slr benzeri makineler daha kabadir daha buyuktur ve bircok ayari slr makinelerdeki gibi yapilir(netleme,zoom)gorunusleri tamamen slrye benzer ve hatta bircogu slr gorunumundedir.

compact makineler ufak ve duz hatlara sahiptir.hicbir ayari slr gibi degildir tamamen digitaldir.

Tarih: 22 Ekim 2004, 14:38 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a95%2Chp_945&show=all

DPREVIEW 2 makinayı da COMPACT olarak gösteriyor , 10X zoom slr-like özelliği kazandırmaz , kazandırsaydı Olympus 7XX-UZ leri de slr-like sınıfına alırlardı, onlarda compact zira.

#exif22' tarafından 22.10.2004 14:54:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2004, 14:52 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

ayni sitede f828 icinde Compact katagorisi kullanilmis.
bakin bu sekilde tartismalara girmek istemiyorum.fakat sizi aydinlatmak adina su sekilde aciklayabilirim.slr-like diye bir katagori yoktur.makineler katagorilere one cikan ozellileri ile ayrilirlar.ornegin yoksek zoomlu makinler yada yari pro makinler gibi.coppact olarak adlandirilan makineler genelde sik tasarimli kucuk ve basit amacli kullanilan makinelerdir.slr-like sinifida aslinda slr olmayan fakat gorunumu slr makineye benzeyen modeller icin kullanilir.sizin soylediginiz ve benim hic uzerinde durmadigim zoom ozelligi yuksek olan makineler genelde bu sinifa dahildir.orn:fuji s3000-s3500-s5000-s5500-s7000.olympus 7xx serisi compact sinifa dahil makinelerdir cunku kucuk ve ince uretilmislerdir ve slr makinelerle dis gorunusleri hic ama hic benzemez.hp 945 dis gorunus olarak bir slr makineyi andirdigi icin kim ne derse kim hangi sinifa sokarsa soksun slr like katagorisindedir.canon a 95 compack siniftadir ve sinifinin en iyi makinelerinden biridir.

Tarih: 22 Ekim 2004, 16:50 - İp: yok