pizzi
pizzi (üye)
Trabzon / Amatör

Hp 735 Sizce Bu Fiyata Alınır Mı?

Öncelikle merhabalar......

Uzun zamandır digital fotograf makinası araştırıyorum... En sonunda ikinci el bi tane hp 735 makina buldum.  Yurt dışından gelmiş 6 aylık bi makina fakat garantisi yok ( garanti kayıtları kayıp ). içinde de 128mb kart var.. Ve fiyat 250.000.000 TL  diyor sizce fiyat nasıl almalımıyım? Bide sizce hp 735 iyi bir makinamı profesyonele yakın mı? bilgilendirirseniz sevinirim... İyi çalışmalar...

Tarih: 14 Nisan 2004, 14:23 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili pizzi,

Ben bu forumda Hp makinelerin ne kadar kötü bir servisleri olduğu konusunda yazılar yazdım onları tekrarlamayacağım.Makineyi eğer 100 milyona verirse al vermezse hiç üzülme üzerine biraz daha ilave et kendine markası Kodak ve Hp olmayan herhangi bir makine al. Eğer yeni bir makine için tavsiyelere ihtiyacın varsa benim bu konudaki "digital makine alırken" başlıklı yazımı oku.Hoşçakal
Murat Özdemir
www.burukay.com

#burkay' tarafından 14.07.2004 18:09:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2004, 17:03 - İp: yok
cpx5700
cpx5700 (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı makine arkadaşımda vardı. 2 hafta önce aldı. 350 milyona. 2 gün önce objektifi dışardayken yere düştü ve objektifi kırıldı. Aldığı yere götürdü. Servis olmadığını ve sadece şöyle bir imkanın olabileceğini söylediler. Biz 270 milyon bir de kırık makineyi verecekmişiz. Onlar yenisini vereceklermiş. Yani Hp nin Türkiye'de hatta tüm dünya'da servisi yokmuş. Tamir edilme gibi bir özelliği yok. Kırıldı mı çöpe atıyorsun. Sadece firmadan kaynaklanan bir hata olursa yenisiyle değiştiriyolarmış. Arkadaş ta haklı olarak kızdı ve makineyi camdan aşşağı attı. Bu gerçek bir olay. Makine alacaksan mutlaka servisi ve tamiri olan bir makine al derim. Hp'nin yanına bile yaklaşma kesinlikle.

Tarih: 15 Nisan 2004, 15:25 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili roseblanc,

Sana "senin dünyadan haberin yok" diyerek yazıma başlıyorum umarım seni bu tavrımla kırmamışımdır. Ben bir teknik servisin yöneticisiyim ve senin bahsettiğin sanayi ve ticaret bakanlığı ile ilgili olan tüm mevzuatları biliyorum.Kağıt üzerinde her şey yolunda iken uygulamada işler değişiyor.Dilersen sana Hp markasının servisliği konusunda detaylı bilgi alabileceğin telefon numarasını vereyim: 0216 5797900  buradan Pınar KARADENİZ ile görüş ona garanti dışı cihazlarda uyguladıkları strep modelini sor. Strep modelinde makinenin ister pil kapağı kırılsın istersede ekranı hiç farketmiyor tamirat 150 dolardan başlıyor (makinenin yenisi 170 dolar).Fotoğraf makinesi ise sadece istanbulda tamir ediliyor ama fahiş fiyatlarla.

Tarih: 16 Nisan 2004, 23:13 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Dilersen bana e-mail adresini verdiğin takdirde sana rasgele seçilmiş iki Hp mağduru müşterimin telefon numarasını vereyim bizzat kendin ara ve senin koskoca firma dediğin Hp nin servisinden nasıl söz ediyorlar bir de sen dinle.Ben Hp ürünleri çok gelmeye başlayınca bizzat yetkili servis olabilmek veya yedek parça alabilmek için müracaat ettim ama pınar hanımın tavrı hiç de Hp müşterilerinin neden kendi servislerinden yaka silktiklerini ve başka firmaların servislerine yöneldiğini ,kendilerinin nerede hata yaptıklarını sorgular nitelikte değildi ve hatta yardımcı olmaya da hiç niyeti yoktu. Benim Pınar hanıma söylediğim son söz :Valla siz bu şekilde davramaya devam  edin sizlerin bu umursamaz tavrınız benim müşteri haneme +1 olarak yansıyor..."
Unutmadan o bahsettiğin tezgahtar çalıştığı kuruma ihanet etmiyor insanlık görevini yapıyor..

Selamlar   Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 16 Nisan 2004, 23:18 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Hasan,

Diyelim ki ben HP servisiyim ve makinene kullanıcı hatasıdır diye rapor tuttum (ki aslında öyle bir şey yok) hadi bakalım sen bana arızanın kullanıcı hatası olmadığının ıspatı prosedürünü anlat bakalım.Ayrıca senin dediğin gibi her servis ithal edilen makinenin %3'ü kadar malzemeyi elinde bulundurmakla yasal olarak zorunludur pratikte ithalatçılar bu % 3'ü de makine olarak alıp satıyorlar.(sen duvarı tırmala dur tüketici hakkı diye) bana e- mail adresini verirsen sana eskişehirden bir mağdurun telefonunu vereyim eğer kendine çok güveniyorsan onun mağduriyetine yardımcı ol.

Selamlar....Murat Özdemir
www.burukay.com

#burkay' tarafından 19.05.2004 17:03:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2004, 20:48 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

Tartışma çok güzel bir boyuta gelmiş. Gerçekten de kötü makineler ve servisler konusunda birbirimizi uyarmalıyız diye düşünüyorum. Burkay peki KODAK ile ilgili görüşlerin neler? Onların da mı servisleri kötü...

Tarih: 19 Mayıs 2004, 01:12 - İp: yok
  • 1