bbaskaner
bbaskaner (üye)
Ankara / Meraklı

Hangı Dijital Kamerayı Almalıyım?

selam;
fotograf meraklısı bırı olarak bı dıjıtal kamera almak ıstıyorum ancak kararsızım, gunduz ve gece cekınlerı ıyı olan aynı zamanda goruntu ve ses kaydında da basarılı olan bırsey almak ıstıyorum.Bir arkadasım orıte vc3240 ı onerdi bana da fıyatı nedeniyle uygun geldi bu makıne hakkında tavsıye rıca edıyorum.veya 100$ - 200$ arası ısteklerımı karsılayacak birsey tavsiye ederseniz sevinirim.simdiden tesekkurler...

Tarih: 2 Ekim 2004, 01:09 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Söylediğin fiyata (100-200 us$) güzel bir makine almana imkan yok. Sanmıyorum ki burada birisi orite'ı tavsiye etsin. Makine almayı rafa kaldır, forumu baştan sona oku, kendini biraz fotoğraf konusunda geliştir, o sırada da para biriktir ve güzel bir makine al.

Tarih: 2 Ekim 2004, 01:47 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

bende mersun80 e katılıyorum o fiyata güzel bir digital makine alamazsın 300-350 dolara çok güzel makineler var(canon,nikon,olympus vb.)

Tarih: 2 Ekim 2004, 15:12 - İp: yok
demir338
demir338 (üye)
İzmir / Meraklı

iki arkadaşada katılıyorumz. o fiyata iyi bir makine bulamazsın. Alacaksan Conun'nu tercih et derim. Powershot A70, A80, A75 çok güzel makineler. Fiyatları da fazla pahalı değil. Umarım aradığını bulursun...

Tarih: 2 Ekim 2004, 15:22 - İp: yok
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Merhaba dostum. Dijital makine almadan önce otoriterler derdi "İLk önce amaç belirlenmeli" çünkü bu işin pro'suda var normali var amatörü var. Ondan sonra bütçe. Eğer amacın hatıra, gezi, düğün dernek ise. Sana kaliteli olarak Canon A400 önerebilirim. Ben şu anda aldım ve gayet güzel deneme çekimleri yapıyorum. makrosu güzel. Manuel ayarları mümkün. fiyatı ise bayiilerde kampanyası mevcut ben izmitteyim 370 peşin fiyatına 4 taksit world kart ile aldım. diğer bütün kartlarada aynı imkanların sunuluyordu. sormak istediğin bir şey var ise [email protected]

Makineyi incelemen için ve örnek resimler/video için

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a400_samples.html

Tarih: 2 Ekim 2004, 15:55 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

elbette önce ne çekeceğini belirlemeli.ne çekerse çeksin o makineler onun ihtiçaylarını 6-7 ay karşılar.ayrıca nikonun coolpix modellerinede bak.

Tarih: 2 Ekim 2004, 19:37 - İp: yok
  • 1