karenin
karenin (üye)
Trabzon / Meraklı

Fz8 Ya da S3

Arkadaşlar,hangi makinayı alayım sorularından sıkıldınız biliyorum ama bana da yardım etseniz ne güzel olur. Basit bir Nikon L1 vardı bende,kardeşime verdim. Manuel ayarları olan yüksek zoom'lu,görüntü sabitleyicisi olan bir makina arıyorum. Malum yurtdışından getirmek daha ekonomik. 500 ytl gibi bir bütçe ayırdım. Ve Fz8-S3 bu fiyat aralığında...Ama karar verebilmiş de değilim. İkisinin de artıları var. Canon marka olarak bir dev ama Panasonic te epey ilerleme kaydetmiş. Siz ne dersiniz? Fz8 mi S3 mü?

Tarih: 22 Ekim 2007, 11:34 - İp: 81.***.**2.120
hamuda
hamuda (üye)
Rize / Amatör

S3

Tarih: 22 Ekim 2007, 13:05 - İp: 88.***.**8.64
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

fiyatlarını bilmiyorum tam olarak ama PANASONİC lens kalitesi olarak hepsine fark atar. arkasındaki "LEİCA" markası olduktan sonra diğerlerini düşünmek hata olur bence. ama 850 ytl gibi bir fiyata pentax k100d veya k100d super alma imkanın var. neden slr düşünmüyorsun?

Tarih: 22 Ekim 2007, 17:04 - İp: 88.***.**0.50
karenin
karenin (üye)
Trabzon / Meraklı

Trabzonlu hemşerim,önce gözümüz aydın biri gitti (Ziya Doğan). Yardımın için teşekkür ederim. D-slr almayı hiç düşünmedim çünkü onlar bana hep uzak göründü. Önce daha basit bir makinayla deneyim kazanmam iyi olur diye düşünüyorum. Eski makinam Nikon L1 basit bir bas-çak sayılırdı. Ve ben d-slr makina elime bile almış diilim.Kurduğum mantığın doğruluğunu iddia etmiyorum ama d-slr düşünmeyişimin nedeni bu.

Tarih: 22 Ekim 2007, 17:11 - İp: 81.***.**2.120
  • 1