positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Fujifilm S-9500

Merhaba,
Fuji Finepix S-9500 bir hafta sonra piyasaya çıkacak. Bu makine yaklaşık 800 Euro gibi bir fiyatla kendi katagorisinde ilginç bir performans sunuyor. Benim merak ettiğim: S-9500 bu halinle Canon Eos 350 ve Nikon D-50 ile kıyaslanması mümkünmüdür sizce. Sevgiler...

Tarih: 23 Eylül 2005, 21:46 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam pozitif..
bence mumkun dedigin.. s9500 ile bircok yeni baslayan dslr almaktan vazgececek tahminimce.. fakat diger yandan dslr'larin fiyatlarini da her gecen gun iyice dusuruyorlar.. herkesde bir buyuk sensorum olsun tutkusu oldugu icin son olarak ne olur bilemem..

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:04 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dadanagast sen uyumazmısın kardeşim.ne buya heryerde dadanagast olmaski.cık cık cık.
dün d50 nin fotoğraflarına baktım. birde fiyatına 520 euroya düşmüş 100 euroyada bir 18-55 , berde 1 gb kart 80 euro. tahminim 750 euroya bir başlangıç yapabilirim değilmi.

Tarih: 24 Eylül 2005, 09:30 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey hata yapma, bak son kez soyluyorum.. canon al.. birak nikon mikonu..
..
bu arada tabii ki uyuyorum..

Tarih: 24 Eylül 2005, 18:16 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

ooo Makrobey DSLR'e adım atıyor demek ki...

dadanagast'a inat Nikon al Şaka bir yana Nikon'daki keskinlik ve renkler gerçekten benim çok hoşuma gidiyor...
Tabii bu birazda zevk meselesi gibi birşey bazılarıda Canon'un soft görüntüsünü tercih ediyor.

Bir süre sonra sana birde 18-55 objektifin yanında SIGMA 70-300mm APO MACRO SUPER 2 lazım hem macro çekersin hem tele olarak kullanırsın

Tarih: 24 Eylül 2005, 23:55 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Timur huzuruna sık sık nasrettin hocayı kabul eder ve sohbet edermiş.Hocanın dili uzun olduğundan zaman zaman kızarmı timur hocaya gene bir gün kızmış ve emir vermiş.Hocaya 100 değenek vurula.
Hoca telaşlanmış.HEmen atılmış.
-Yav hünkarım ya sen hiç sopa yememişsin ,yada sayı saylmayı bilmiyorsun.
vizzz sen o lensin fiyatını biliyormusun.kaç lira.makinadan dana pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam.bir bakıver bakalım kaç lira

Tarih: 25 Eylül 2005, 00:35 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

70-300 200 dolarmış.demekki benim tahminimden daha ucuza gelecek slr. 1000 dolara makina 18-55 70-300 ve kart alabilirim o zaman

Tarih: 25 Eylül 2005, 00:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

viiiizzzz teesuf ederim, canon hakkinda yumusak dedigin icin..
..
pazarbey sana da son kez soyluyorum.. A L M A A A A A A A A A ! ! ! ! ! yani nikon alma.. canon al.. bak hata yapacaksin.. soylemedi deme..

Tarih: 25 Eylül 2005, 19:31 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tamam tamam almayayım bari. Zaten bana Almanyadan çalıntı bulacaklar.NAsipte ne varsa o olur yani. 1 d falan belki.

Tarih: 25 Eylül 2005, 23:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

belki de hasselblad H2D falan olur.. veya leica R9 ve digital back'i.. haydi en son 1DsMII olsun..
sana da yakisir simdi pazarbey.. 17 milyon megapixelle dolasirsin..

Tarih: 27 Eylül 2005, 19:50 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Yahu arkadaşlar konu Fuji s 9500...bırakın konu çarpıtmayı ve artık memlekette kargadan başka şeylerde var unutmayın Alışkanlıklar güzelliklerin düşmanıdır.

Tarih: 27 Eylül 2005, 21:00 - İp: yok