ejderim75
ejderim75 (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

Fujifilm Finepix S1500

arkadaşlar bu makinadan almak istiyorum ama öneriniz ne olur bir arkadaş akşam ortamında iyi değil demişti ama yorumlarınızı bekliyorum

Tarih: 15 Ocak 2010, 14:59 - İp: 78.***.**3.29
y.pelin
y.pelin (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba,
ben sipariş ettim salı gibi elimde olucak sanırım. aldığım zaman deneyimimi paylaşırım. makine hakkında bulduğum en kapsamlı bilgi şu adreste var. bayağı fotoğraf paylaşmışlar gece fotoğrafları da var. onlara bir bak istersen.

http://forum.donanimhaber.com/m_34447999/mpage_1/key_//tm.htm

bu arada hepsiburadada 458 lira şu an.

Tarih: 16 Ocak 2010, 13:03 - İp: 144.***.**1.202
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Eşimde olduğu için arasıra oynama fırsatım oluyor .

ISO 200 uzeri neticeler kötü ..... Ne yapıp yapıp , ISO 100'u aşmamaya çalışmak lazım .

Focuslama süresini bir DSLR kullanıcısı olarak çok uzun ve sinirlendirici buldum ama DSLR-like'larda genel problem sanırım .

Onun dışında , kalite/fiyat oranının en yüksek olduğu DSLR-like - testlere göre . Kendisinden 2 kat pahalıya satılan makinalardan da çok daha iyi değerlendirmeler/puanlar almış .

Tarih: 17 Ocak 2010, 19:31 - İp: 78.***.**0.116
frknkrc
frknkrc (üye)
İstanbul / Amatör

bayanlar için belki ideal olabilir ama erkekler için kesinlikle elde kayboluyor..cok kucuk bence en buyuk dezavantajı bu...slr like havası yok yani makinada..

Tarih: 19 Ocak 2010, 11:37 - İp: 85.***.**2.35
nilgun78
nilgun78 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

S1500 normal kampact makinelerin kullandığı optik zoom konusunda başarılı bir makina ürün
www.webdenal.com iyi fiyata satılıyorr..

Tarih: 1 Şubat 2010, 15:10 - İp: 78.***.**2.103
soniquake
soniquake (üye)
Antalya / Amatör

Aslında başta 10 mp, 12x optik zoom, 2,7 LCD ekran gibi özellikler insana çok cezbedici geliyor.

Makyaj kısmı çok iyi yalnız sensör ve lens kısmı gerçekten çok zayıf. Gündüzleri istediğiniz gibi rahat fotolar çekebilirsiniz ama hafif ışık azaldığı zaman küçük sensörün azizliğine uğramaya başlıyorsunuz. Iso 400 ve üzeri aşırı noise var. Kalite çok düşüyor.

Günlük hayatta kullanım için gayet ideal. Boyutu küçük ve ele iyi oturuyor. Ama biraz fotoğraf sanatına düşkünseniz kesinlikle bu makina size göre değil. Orta sınıf bir slr-like ve bu yüzden fiyatıda ona göre düşük. Eğer biraz daha iyi bir makina almak istiyorsanız Panasonic FZ28 ve Panasonic FZ35'i öneririm.

Tarih: 6 Şubat 2010, 21:36 - İp: 88.***.**2.32
  • 1