brunosero
brunosero (üye)
Eskişehir / Amatör

Fuji S5700 ?? Küçük Bir Sony W80 ??

Arkadaşlar Sony W80 için karar verdim ve alıyordum ki şık bir makina olan S5700 ün fiyatını öğrendim. ikisinin fiyatı aynı sayılır.

Şimdi ben bu işlerden anlamayan biri olarak bilenlere sormak istiyorum çantama sığacak hatta içinde kaybolacak olan W80 almak yerine, çantamın yanında yeni bir çanta taşımama ihtiyaç duyacağım S5700'ü alırsam çok gereksiz mi olur? Yoksa boyutlara aldanmayıp gözüm kapalı almalımıyım? S5700 de benim gördüğüm W80'e göre sadece +7x Zoom fazlası var. benim göremediğim başka ne artısı var?

Bu arada amacım yaşadığım anları ölümsüzleştirmek, fakat bunu yaparken kaliteli görüntüler olsun istiyorum. Dilerim sormak istediğimi açıkca sorabilmişimdir.

Görüşlerinizi bekliyorum.
Şimdiden cevap için ayırdığınız vakte ve cevabınıza teşekkürlerimi borç bilirim.

#BRUNOSERO' tarafından 05.08.2007 18:41:01 tarihinde düzenlendi.

#BRUNOSERO' tarafından 05.08.2007 19:07:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ağustos 2007, 18:38 - İp: 88.***.**6.83
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba.

ilkolarak ikisi e ayrı sınıfların makinaları.w80 tamamen otomatik bir kompakt makina.5700 ise yüksek optik zoomlu ve elle ayar yapmaya izin veren bir makine.

eğer fotoğrafçılıkta ilerlemek ve bu işi hobi olarak yapmak istersen ayarlarını elle de yapabileceğin 5700ü öneririm.bu makina sana ilerleme fırsatını tanıyr. w80 ne isterse onu çeker.

eğer kararın w80 den yana ise bence w55 al hem fiyatı daha ucuz hem de hemen hemen aynı işi yapacak.w55 benim sony ler arasındaki favorim.

Tarih: 5 Ağustos 2007, 22:38 - İp: 85.***.**6.33
brunosero
brunosero (üye)
Eskişehir / Amatör

Cevabın için teşekkür ederim. ben W30'dan başladım, dediler W55 var hadi ona baltım sonra dediler o hareketli cisim çekemiyor W80 çekiyor... bu bööyle gider ben gidip kafama göre alayım dedim. S5700ü görünce yine olmadı.

Kardeş şimdi sen diyorsun ki ilerletmek istiyorsan 5700 al. Tamam hobi olsun ve fotoğrafçılığımı ilerleteyim hiç fena olmaz. fakat buna çok vakit ayırmam lazım mı? ve bana ne yardımcı olacak? Deneye deneye yapmam mümkün mü? Yoksa çok karışık mı? Soruyorum çünkü 5700 ün hakkını vereyim istiyorum. hem 2. bi çanta taşıyacağım hemde iyi resim çekemezsem üzücü bişey olur.

Tarih: 5 Ağustos 2007, 22:50 - İp: 88.***.**6.83
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

rica ederim.yardımcı olabildiysem sevinirim.

şimdi fotoğrafçılığın bi teknik, bi de sanatsal yönü var.çokiyi sanatsal bilgisi olan birisi çok basit bir makinayla bile muhteşem kareler çekebilir.çok sevdiğim bir sanatçı abim sony w55 ile sergi açıyor mesela.

teknik olarak ise bu işin temeli diyafram ve enstantane ayarları ki 570 bun izin veriyor.bu ayarları öğrenmek en az bir altı ay alır ama bunları öğrenince de fotografı istediğin şekilde çekebilirsin.istediğin etkiyi verebilirsin.

sanatsal açıdan öenmli olan farklı bir bakış açısı.herkesin bakıp da göremedeği şeyi gömek ve fotograını çekmek.

eğer 5700 ü teknoadan alırsan eğitim kitabı hediyesi var ve çok faydalı bir kaynak.

bu iş tabi bir de diğerlerinin yaptıklarını incelemekle gelişiyor.

görüşmek üzere.

Tarih: 5 Ağustos 2007, 23:23 - İp: 85.***.**6.33
  • 1