karenin
karenin (üye)
Trabzon / Meraklı

Fuji Ne Kadar Çok Övgü Alıyor..

Arkadaşlar,epey kararsızlıktan sonra 600 usd civarına amerikadan Panasonic FZ50 almaya karar verdim.Ancak beni şaşırtan hangi foruma baksam karşılaştığım yoğun Fuji övgüleri oldu. Kompakt makinalarda sanırım Fuji rakiplerine fark atmış.Özellikle 6500 fenomen olmuş. Canon,Nikon,sony severler bu duruma ne diycekler?

Tarih: 17 Kasım 2007, 10:51 - İp: 81.***.**2.120
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

minolta dynax 5d ya da maxxum 5d kullanmama rağmen bir tane de 6500 fd aldım. gerçektende harika bir makina.

Tarih: 18 Kasım 2007, 22:10 - İp: 85.***.**0.130
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Geniş açı çekimleri için tercih edilebilecek bir makina 6500fd
ama Fz50 daha kalitelidir gözümde.Fujinin fenomen olduğu filan da yok çok karışık o piyasa,birileri atıyor isabet ederse tutuyor.

İlla da Fujinin bir eksisini bulacaksak(Is olayı dışında) o da renkleri kötü verdiği ve keskinliğin yetersiz olduğu konusundaki tartışmalara verdiğimiz referanslardır.Size kolay gelsin başka benzer konu açmayın lütfen.

Tarih: 18 Kasım 2007, 22:35 - İp: 144.***.**1.21
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

İçin rahat olsun!

Fz50, sınıfında en iyilerden biri.. Güzel seçim yapmışsın, güle güle kullan!

Tarih: 19 Kasım 2007, 01:06 - İp: 85.***.**8.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fujinin ozellikle 6500 un digerlerine ustun olma nedenlerinden birisi geniş acısıdır.
diger kompaktlar 36 mm den baslarken fuji 28 mm den baslıyor..
fujinin sensorunun dıgerlerınden bıraz daha buyuk olmasıda baska bir etken.

Tarih: 22 Kasım 2007, 14:59 - İp: 88.***.**5.57
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

her makinanın özellikleri var.herşey bir yerde olsaydı aç kalırdı üreten.fuji güzel de vizörünü renkli ekran tv yapmasalar profesyoneller rahat edecek. göz kapalı anlar seri olarak algılanamamakta.hareketli anlarda bu makina işime gelmiyor.

Tarih: 22 Kasım 2007, 20:20 - İp: 88.***.**0.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

butun dslr-likelarda vizor elektronik.
sony de optik vızor kullanmıyor.

Tarih: 22 Kasım 2007, 20:47 - İp: 88.***.**5.57
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

fz50 yi bilmem ama fuji iyidir

sahip olduğu sensör, renkler ve keskinliği ile çok kaliteli fotoğraflar veriyor, noise performansı sınıfının en iyisi deniyor, 800 asa da bile doğru pozlama ile çok net temiz fotolar çektim ben, 400 asa da çok güzel ...diğer kompaktlarda 200 ün üstüne çıkamıyormuşsun diyorlar...bady si çok güzel, slr tarzında ...
fiyatı çok uygun, video çekimi çok kaliteli ve zoom kullanabiliniyor çekim sırasında...

tek eksiği is yok, o olsaydı zaten, kimse tartışmazdı bu makinayı bence...

Tarih: 23 Kasım 2007, 00:43 - İp: 88.***.**3.226
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

mavi_izci,
çok merak ediyorum: nasıl oluyorda Fujilerin renkleri kötü verdiği kanısına varıyorsun?...ve keskinliğinin yetersiz olduğunu ?
Makineleri görmeden tanımadan "sallıyorsun".

Tarih: 24 Kasım 2007, 21:17 - İp: 88.***.**8.190
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Positif, direkt bir ahkam kesmedim zaten.Renkleri iyi vermemesiyle ilgili şeyler okudum ve bu konunun araştırılması gerekir dedim.

Zaten uslubum da illa da bir eksisini bulacaksak şu olabilir bu olabilir şeklindeydi,çünkü genel özellikleri ile zaten kendini aldırabilecek bir model.Her markanın her modelini her yönüyle eleştirmekte biraz paranoyak davranmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar tepki gördüğüme göre demek ki yanlış etmişim...

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:13 - İp: 144.***.**0.136
karenin
karenin (üye)
Trabzon / Meraklı

Maalesef takım tutma tarzında konuşuyoruz olayları. evet,kabul ediyorum,Bu tarz bir konu açmak çok da yararlı olmuyormuş.

Tarih: 25 Kasım 2007, 15:35 - İp: 81.***.**2.120