sman9815
sman9815 (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraf Makinesi Alıcam, Lütfen Yardım!

arkadaşlar öncelikle hepinize ıyi günler. Yurt dışından fotoğraf makinesi getirteceğim de yaklaşık 2 aydır makine araştırması yapıyorum. Bu sayede ciddi anlamda bilgi sahibi de oldum. Fakat birde tecrübeli arkadaşlarım fikrini öğrenmek istiyorum cevap b arkadaşlar öncelikle hepinize ıyi günler. Yurt dışından fotoğraf makinesi getirteceğim de yaklaşık 2 aydır makine araştırması yapıyorum. Bu sayede ciddi anlamda bilgi sahibi de oldum. Fakat birde tecrübeli arkadaşlarım fikrini öğrenmek istiyorum cevap bulamadığım konular var. Aşağıda yazdığım makinelerden birini yurtdışından getirteceğim. yanlarına da yurtdişi fiyatlarını yazdım. Bazılarınin fiyatları turkiyeye göre gayet uygun bazıları ise daha ucuz ama yakın fiyatlarda.acaba değermi . Çünkü amazondan alıp amerikadan birine getirteceğim.sanırım garanti olmayacak bu ürünlerde. Asil merak ettiğim şu. Çok öyle çiçek böcek çekeyim derdim yok sadece ailemin hatıra fotoğraflarını çekmek istiyorum. Çektiğim fotoğrafım kaliteli olmasını istiyorum. D3100 istiyorum aslhnda ama bana fazla mi gelir diye düşünüyorum. Sonuçta taşıma sorunu var kompaktlara göre. Canon sx260 a karar verdim sayılır acaba aldığıma pişman olurmuyum. zoom benim için çok önemli değil. Yarı profesyonel olanların çekim kalitesi ile kompaktların çekim kalitesi arasında çok fark olur mu. Son olarak pro kompakt olarak geçen diyafram açıklığı daha fazla olanlarin normal kompaktlardan çok farkı olur mu. Sorularım fazla oldu belki ama bu bilgilerede ihtiyacım var. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim. Canon Sx50 720 tl
panasonic lx7k 630 tl
nikon p510 630 tl
nikon p7700 700 tl
sony hx200v 500 tl
canon sx260 450 tl
sony hx20v 685 tl
panasonic lumix zs20 620 tl
arkadaşlar en fazla ve güç bela verebileceğim fiyat 900 tl dir.daha aşağıya çekmeye çalışıyorum mesela sx 260 gibi. Ama foto kalitesi çok farkederse 900 e kadar çıkabilirim. Video çekimi de benim için önemli.

Tarih: 16 Mayıs 2013, 02:37 - İp: 141.***.**7.251
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Nikon P7700 veya Canon SX50 daha önde görünüyor, Panasonic lx7 de iyi makine.

Tarih: 16 Mayıs 2013, 13:08 - İp: 78.***.**8.64
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

canon sx50 aldım ancak nikon tam benim aradığım tarz bir model üretmiş...premium kompaktta dijital vizör var...

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_p7800_review/product_images/

daha önce panasonic LF-1 modeli vardı aynı tasarımda ama piyasada hiç görmedim...

http://www.photographyblog.com/news/panasonic_lf1_hands_on_photos/

Tarih: 11 Ekim 2013, 19:43 - İp: 176.***.**1.69
  • 1