viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Fikirlerinize İhtiyacım Var !

Merhaba 2-3 gün önce Sony DSC H1 aldım.
Makina gayet güzel ama geniş açı olarak beni pek tatmin etmiyor.

Benim asıl istediğim geniş açılı fotoğraflar çekmek.
Şimdi makinayı satıp Canon 350D mi alsam yoksa H1 e geniş açı objektif alıp onunla bir süre idare edip maddi açıdan kendimi fazla zorlamasam mı.

Fikirleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

(350 D ve H1 arasındaki farkları kesinlikle biliyorum, niyetimde zaten 350D almaktı ama birden Kompact makinaya yöneldim)

#viiiizzzz' tarafından 22.07.2005 11:30:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2005, 11:28 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Geniş açı sorunu dijitalin en zayıf noktalarından birisi. ben de oldukça zorlandım.
DSLR alınca da sorun bitmiyor, eğer eski lensleriniz varsa hepsini yaklaşık 1.5 X olarak kullanmak zorundasınız. Analogda kullandığım 17mm bir anda 25.5 oldu. tamam 25 de oldukça geniş ama 17nin etkisini vermiyor.

Kompactlarda 35ten daha geniş açı bulmak çok zor ama slr-Like bir makina da alabilirsiniz. Minolta A200, Canon Pro1 ve Sony 828 modelleri 28mmden başlıyor ve SLR istemeyenler için çok kaliteli sonuçlar veriyor.

Tarih: 22 Temmuz 2005, 11:47 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoman ilgilendiğin için teşekkür ederim.

SLR Like makinaya yönelmek bana çok anlamsız geliyordu.
O kalitede ve o paraya DSLR almak bence Fotoğraf çekmeyi seven birisi için çok daha iyi.

Zaten benim düşüncemde DSLR makina almaktı ama birden Kompakt makinaların özellikli olması ve zahmetsiz olmasının büyüsüne kapıldım.

Tarih: 22 Temmuz 2005, 12:11 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

Sevgili vizzzz, anladığım kadarıyla sen SLR dışında bir makina ile mutlu olamayacaksın. Keşke baştan alsaymışsın. Ama bunda da bir hayır var, H1'in meraklısı çok, rahatlıkla satıp, çok daha iyi bir makina alabilirsin. piyasaya çok yeni makinalar çıkıyor. Ben biraz beklemeni öneririm.

Tarih: 22 Temmuz 2005, 16:43 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Haklısın Fotoman.
Bir süre Wide Angle lensle falan edip yeni DSLR modelleri bekleyim.

Zaten Canon ve Nikon yeni DSLR modelleri 1 yıl içinde piyasaya sürecek yanılmıyorsam.

Tarih: 23 Temmuz 2005, 17:40 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)

Sanirim en dogrusu bu olacak ama bana kalirsa elinde onceden alinmis objektif yoksa kendini canon-nikon vs. diye sinirlama. , pentax olympus ve ozellikle de minolta gibi markalar da atga gecti. hepsini degerlendirip oyle karar vermekte yarar var derim. zor bir karar kolay gelsin.

Tarih: 24 Temmuz 2005, 02:28 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

h1 geniş açı lensle 28 mm oluyor galiba .Genede pek geniş olmyor yani.

Tarih: 24 Temmuz 2005, 09:32 - İp: yok
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

MERHABA
CANON EOS 350D ALMADAN ÖNCE FOTOĞRAF DERGİSİNİN SON SAYISINI İNCELE ORAD 350D TANITYORLAR

Tarih: 3 Eylül 2005, 15:42 - İp: yok
  • 1