ozerdozer
ozerdozer (üye)
Ankara / Amatör

F50fd Mi-a720 Is Mi? Neden?

F50fd mi-A720 IS mi? Karar veremiyorum.
Gönlüm manuel özellikleri ve optik için canon da, ama f50fd için de çok güzel şeyler söyleniyor.
Kullanan veya iyi bilenlerden fikir almak istiyorum.Hangisi? Neden?
Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 30 Ekim 2007, 16:00 - İp: 85.***.**3.190
erdem_ali
erdem_ali (üye)
Aydın / Meraklı

F50fd kullanıyorum, bence çok güzel bir makina. A720 IS'i hiç bilmiyorum karşılaştırma yapamam. A720 IS'e sahip olanlarda F50fd'yi bilmiyorlardır büyük olasılıkla. Sen gönlünden geçen hangisi ise onu al bence pişman olmazsın...

Tarih: 30 Ekim 2007, 22:25 - İp: 81.***.**6.206
erdem_ali
erdem_ali (üye)
Aydın / Meraklı

Foto çekimlerinin yüz de kaçını macro'lar oluşturuyor?? Benim fotografların belkide 1000'de birini oluşturyordur (1 cm'den kaç fotograf çekeceksin).

Tarih: 31 Ekim 2007, 20:04 - İp: 81.***.**6.206
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

f50 fd çok gereksiz bir 12 mp ile hazırlanıp, o güzelim sensöre aşırı yük bindirilmiş.

bu yüzden bence f30 veya f31 kadar iyi değil..

sadece IS özelliği var ama...

ben f50 den çok emin değilim.

a720 is ise, iso800 den itibaren kullanılmaz.

Tarih: 31 Ekim 2007, 22:08 - İp: 88.***.**6.167
merlot
merlot (üye)
İstanbul / Amatör

kapalı/ loş mekanlarda flaşsız foto. cekmek istiyorsanız canonun yanına bile yaklasmayın. Bu sizin için onemliyse f50 daha iyi bir tercihtir.

Tarih: 1 Kasım 2007, 19:09 - İp: 88.***.**0.127
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

gece çekimlerinde karşılaştırmayı ihmal etmeyin. F-50 bu konuda büyük fark yaratıyor.

Tarih: 2 Kasım 2007, 00:14 - İp: 88.***.**6.253
ozerdozer
ozerdozer (üye)
Ankara / Amatör

Canon ve gece çekimleri konusunu biraz açabilir misiniz? Rica etsem...

Tarih: 2 Kasım 2007, 14:54 - İp: 88.***.**2.225
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

boşver loş ışık muhabbetini.

gece flashı patlatıp cekeceksin. ayarlarını tamamen kullanmayı öğrendiğinde flassız manuel ayarlarla ya da isoyu arttırarak cekim yapmayı deneyeceksin. ama bunların hiçbirisi mükemmel sonuç vermeyecek.

bu makineler farklı kategorilerdeymiş gibi duruyor. öncelikle canon daha büyük duruyor. ayrıca 6x optik zumun avantajını kullanıyor ve manuel ayar imkanı vermiyor

fuji bir adım önde. manuel ayar imkanı veriyor ve daha kompak,sensörü daha büyük

her ikisi içinde gereksiz yere megapiksel var

video cekiminde ve makro'da canon önde. burada ihtiyaçlarınızı belirlemek size kalmıs. ben olsam manuel ayarı olan bir makine bakardım.

kodak z812 is modelini tavsiye ederim fiyatı da fotoğraf yazıcısı ile beraber 550ytl..

hem manuel ayarı hem bunlardan daha iyi video kalitesi hem 12x titreşim önlemeli optik zumu ile fiyat performans canavarı bir ürün.. yabancı forumlarda canon s5 ile kıyaslanan bir ürün fiyat cook uygun. aklında bulunsun hocam

Tarih: 2 Kasım 2007, 16:33 - İp: 88.***.**3.191
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

makinede diyafram ve enstantane ayarı yok yazıyor dpreview'de...

ayrıca diyafram ve enstantane ayarı olan kodak ve fuji'de neden yapamıyorsun.onları da denedin mi

Tarih: 2 Kasım 2007, 20:59 - İp: 88.***.**3.191
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

önce sen kendini göz doktoruna götür. 720is'de manuel ayar yok

bazı şeyler çok bilmişlik taslamakla olmuyor.
ben de canon kullanıyorum ama kullanmadıgım hiçbir makineye bok atmıyorum. hiç bilmiyorsam araştırıyorum. özelilkle senin gibi saplantılı olanların yorumlarından da uzak duruyorum.

enstantane diyafram iso nedir bunları bildiğinden bile şüpheliyim ya..

Tarih: 2 Kasım 2007, 23:11 - İp: 88.***.**3.191
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

herkese iyi akşamlar,

f 50 özellik olarak bir adım dahs önde.özellikle kullandığı
super ccd gece ve az ışıklı konuların çekiminde hala lider olarak gösteriliyor.

makro konusuna gelince de, makro fotoğrafçılık, kompakt makine ile yapılmaz.makro mesafesi bu makinalarda sadece katalog değeri olarak vardır.

Tarih: 2 Kasım 2007, 23:46 - İp: 88.***.**2.84