by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Dslr-like İşin İçinden Çıkamıyorum!

Benim geçen şubatta aldığım ve ondan sonrada amatör olarak fotoğrafçılığa başladığım makinem canon a520 arızalandı aslında idare ediyordu beni ama filmli slr makine aldım ve ekipmanıda yanında slr-like daha iyi olur diye düşünüyordum dslr alana kadar ama makinemle devam edeyim fazladan masraf yapmayayım demiştim bozulunca tabi zorunlu olarak masraf yapıp bi makine alacam ama araştırdım işin içinden çıkamadım.Şimdi ben slryide www.ebay.comdan getirdim daha malzemeleride getirecem arada dijitalide alayım diyorum dijital için bütçem 170-180 ytl.Bu fiyata bulunuyor fiyatları söyleyince çok ucuz bulacaksınız eminim bu verdiğim fiyatlar önceden satılımış ürünlerin artırma sonundaki fiyatlarıdır.2.el temiz bazılarıda set halinde.önemli olan gümrüğü geçmesi neyse şunlar işte
-fujifilm S5000-5100-5600 bunlar 100-150ytl arasında değişiyor
Birde fujifilm s620 var buda o civar

Şimdi bu s620 mp ve zoom gibi diğer özellikler bakımından s5000 serisinden düşük bi seviyede görünüyor ama bazı yerlerdede s7000le eşdeğer buluyorlar ben ya s5600 yada sizden aldığım bilgilerle s602 alcam ama hiç biyerde bu ikisinin kesin karşılaştırmasına rastlayamadım kafayı yiyecem ya google,yahoo filan hepsini taradım 3 saattir bakıyorum bulamadım bişey internette soğuyacam ya lütfen yardım

Bunların dışında makine almayı düşünmüyorum fujifilmin bu serisi çok hoşuma gidiyor

#by_phtogpr' tarafından 05.05.2007 19:57:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 19:05 - İp: 88.***.**4.53
juniorx
juniorx (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar, ben de 630 düşünmekteyim. sensör boyutu başına düşen mp miktarından dolayı 620 veya 610 daha iyi diyenlere de bir sorum olacak. acaba üçünü de 5mp olarak kullansak üçü de aynı sonucu vermez mi? üstelik 630 iso800. eğer poster baskısı gibi boyut alacaksak da 8 mp avantajını kullanırız. aynı anlama gelmez mi böylece. bu arada birkaç istisna dışında genelde baktığım dslr-like makinalar kalite olarak 630'un altında kalmakta idi. aslında zoom istememe rağmen sırf bu sebeple diyebilirim vazgeçtim dslr-like'lardan. mesela canon s3 bariz olarak daha kalitesiz fotolar çekiyor. sanırım bunun sebebi de yüksek zumlu objektifin etkisi. bence siz de 630 düşünün derim. serinin en iyisi gibi görünüyor. ben iki modele indirdim. biri 630 diğeri de fuji F30. kuzu postuna bürünmüş bir kurt bu F30. ama güvenemiyorum bir türlü tam olarak. sanki birşeyler eksik gibi geliyor bu makinada bana. sanki henüz tam geliştirilemeden prototip olarak piyasaya sürülmüş izleniminden kurtulamıyorum. ama benzersiz özellikleriyle yine de kendini listenin tepesine ortak ediyor. çok kaliteli ve farklı tonlamayla foto çekiyor. belki en müthiş yanı da dslr'lerle kapışan iso kabiliyeti var.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 21:03 - İp: 88.***.**7.146
  • 1