onslx
onslx (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Digital Fotoğraf Makinası Alacağım?

Sevgili arkadaşlar digital fotoğraf makinası almayı düşünüyorum.Alacağım fotoğraf makinasının çok fonksiyonlu olmasıda lazım. En fazla vereceğim fiat 800 milyondur.
Sizce ne almalıyım???

Tarih: 5 Aralık 2004, 22:53 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sevgili onslx,

bazisi icin 10x zoom onemli bir fonksiyonken bazisi icin ufak olmasi onemlidir.. yani fonksiyon diye bahsettigin olgu kisiden kisiye gore degisir.. sen nerede, ne icin, nasil, niye.... kullanacagini soyle arkadaslar sana en uygun modeli onereceklerdir kendi tecrubelerine dayanaraktan.

Tarih: 5 Aralık 2004, 23:09 - İp: yok
onslx
onslx (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Evet fonksiyonlu derken ne gibi özellikler aradığımı yazmadım haklısın. Ama digital fotograf makinaları hakkında pek bilgim olduğunu söyleyemem.İlk defa bir digital fot. mak. alacağım ve fotorafcılığı bir hobi olarak yapmak istiyorum.Pek bilgim olmadığından dolayı çok fonksiyonlu olsun dedim.fotoğrafçılık bilgilerim arttıkça aldığım fot. mak. özelliklerini sık kullanmaya başlayacağım.Bu yüzden bas çek bir fot. maki. istemiyorum!!!
Tabiyki optik zoomu yüksek olan bir makinayı terciğ ederim.
maunal ayarlarını da kullana bileceğim bir fot. mak. olamsı lazım. LSD si büyük olması lazım. Birde Dİyafram ve estattene olayındada verdiğim fiyatta en yüksek ayarlı olanını almak isterim.

#onslx' tarafından 05.12.2004 23:29:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Aralık 2004, 23:32 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili onsxl

Geçmiş tarihli de olsa forumları birkaç gün yoğun bir şekilde okumanı öneririm. Fotoğrafçılık hakkında hiçbirşey bilmeyenleri dahi makina almadan orta düzey bir yere getiriyor. Gene de bulamadığın konular olursa rahatlıkla bilgi talep edebilirsin, en azından ne soracağını bilirsin.
Aşağıdaki linke de tıklayarak bayağı malumat edinirsin
Buraya tıkla

Tarih: 5 Aralık 2004, 23:56 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A-80, A-95, Panasonic DMC-LC80, Sony DSC-W1 gibi modeller isteklerine uyuyor , araştırmaya devam et ...

Olympus 5000zoom ile C-765 de dahil edilir.

#exif22' tarafından 06.12.2004 00:42:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2004, 00:40 - İp: yok
onslx
onslx (üye)
Yurtdışı / Meraklı

arkadaşlar sizce Canon PowerShot S1 IS Dijital Fotoğraf Makinası nasıldır açaba bana bunu tavsiye edermisiniz?

Tarih: 7 Aralık 2004, 00:40 - İp: yok
northeastw
northeastw (üye)
Adana / Amatör

Herkese Merhaba.Ben Bu forumda yeniyim aranıza yeni katıldım.İlk sorum Arkadaşlar size iki makinenin karşılaştırmasını gönderiyorum hangisini tercih etmem konusunda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
http://www.diginorm.com.tr/compare.asp Bu adresten karşılaştırma bölümlerinde Kodak Cx 7300 ve Samsung Digimax 301 olarak karşılaştırır ve sonucu söylerseniz minnettar olurum saygılarımla herkese kolaylıklar....

Tarih: 10 Aralık 2004, 02:35 - İp: yok
denizci
denizci (üye)
İstanbul / Amatör

İyi günler onslx,

Eğe 3,2 MP sizin için yeterli ise Canon S1 IS kendi sınıfı içersinde oldukça iyi bir makinadır.Ancak sizin aradığınız özellikler içersindeki büyük lcd ekrana sahip değildir ve macro mesafesi 10 cm dir.Eğer macro çekimler sizin için önemli ise olympus modellerini düşünebilirsiniz.

Tarih: 10 Aralık 2004, 11:05 - İp: yok
onslx
onslx (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Arkadaşlar canon A95 almaya karar verdim.

Tarih: 10 Aralık 2004, 22:14 - İp: yok
denizci
denizci (üye)
İstanbul / Amatör

sectiğiniz makinayı iyi günlerde kullanın ,hayırlı olsun

Tarih: 11 Aralık 2004, 02:44 - İp: yok
onslx
onslx (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ilgilendiğiniz için herkeze Teşekkürler...

Tarih: 11 Aralık 2004, 14:24 - İp: yok
  • 1