_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Değştrlblr Objktfli En İyi Kompkt Mak. ?

Öncelikle herkese merhaba...

Arkadaşlar ben konu başlığında da belirttiğim gibi; değiştirilebilir objektifli kompakt makina almayı düşünüyorum. Bayadır araştırıyorum kafamda bi şeyler oluştu ama en önemlisi sizlerinde yorumlarınızı ve eleştirilerinizi alarak bu konuda doğru olana ulaşmak

Şimdi gelelim aradığım makina kriterlerine:

- Değiştirilebilir objektif
- Küçük olması
- 1080 p video kayıt özelliği
- iyi bir AF & MF özelliği
- İyi bir resim kalitesi
- Tabii ki fiyatının 1500 TL'yi geçmemesi

Bu kriterlere en iyi uyan ve de testlerde en iyi sonuç veren Sony Nex-5 olarak gözüküyo. Alternatiflerde var tabii ki ama sizlerinde tercih ve önerilerinizi bekliyorum.

Şimdi bazı kriterlere uymayan ama alternatif olucak bi kaç tane daha fot. mak. yazmak istiyorum.

* Panasonic Lumix GH2
* Sony SLT A55
* Pentax K-X
* Samsung NX 10
* Nikon D3100
* Canon Ixus 1000 HS
* Canon PowerShot G12
* Canon Eos 550D
* Olypus Pen E / PL2
* Fujifilm X100

Acil öneriler bekleniyor...

Tarih: 4 Haziran 2011, 23:48 - İp: 88.***.**1.34
_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Hocam bende aslında 550D veya SLT A55 almak isterim almışken bi dünya objektif kullanabilmeyi tercih ederim fakat bu ara araştırdım bu dslr'ların 18-55mm'lik lensleride body'leri kadar pahalı Açıkçası o kadar param yok. Bnm nex 5'i istememin sebebi; yurt dışından 799 $'a nex 5 + 16mm +18-55mm lensleriyle birlikte almayı düşünüyordum, şimdi burdanda nex 5 için pek iç açıcı yorum gelmediği için çok muallakta kaldım...

Tarih: 11 Haziran 2011, 02:36 - İp: 88.***.**1.34
_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 11 Haziran 2011, 02:36 - İp: 88.***.**1.34
_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 11 Haziran 2011, 02:37 - İp: 88.***.**1.34
_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

...

Tarih: 11 Haziran 2011, 02:38 - İp: 88.***.**1.34
_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar bugün bi avm'de sony bayisinde nex-5 hakkında bi kaç teknik bilgi aldım ama adam bana bişey söyledi ve bütün hayallerim yıkıldı resmen Nex 5'te video çekimlerinde AF yok dedi. Zaten diğer prof. makinelerden tek eksi farkı bu dedi. Fotoğrafta var ama video kayıt sırasında AF özelliği maalesef yok dedi... Doğru mudur acaba, bunun hakkında kesin bi bilgisi olan var mı ?

Tarih: 25 Temmuz 2011, 01:17 - İp: 88.***.**3.113