hknbjk
hknbjk (üye)
İstanbul / Amatör

D80 18-200 Lens Nası Bir Set

SELAM ARKADAŞLAR..D80 18-200 LENS ALMAYI PLANLIYORUM . USA DAN ARKADAŞ GETİRECEK KİT OLARAK PROF. OLARAK KULLANMAYACAĞIM.. GÜNLÜK NORMAL ÇEKİMLER YAPACAĞIM.(YAKIN ÇEKİM, FAZLA UZAK OLMAYAN UZAK ÇEKİM,GECE ÇEKİMİ YAPACAĞIM.) D80 VE 18-200 LENS İYİ BİR SEÇİM Mİ BAŞKA TAVSİYELERİNİZ VARMI D80 E LENS OLARAK..BİR AMATÖR OLARAK FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN HERKESE TŞK EDERİMM....

Tarih: 31 Aralık 2007, 17:04 - İp: 85.***.**1.225
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

D80, çok iyi makine.. fakat üzerindeki marka ne olursa olsun geniş zoom aralığına karşıyım..

fz8 veya diğer slrLike makinelere göre madem daha iyi yatırım yapacaksınız.. dSlr aldığınıza değmeli.. Nikon'un bahsettiğiniz lensi sigma veya tamron un benzer nitelikdeki ürünlerine göre daha kalite olabilir.. fakat, geniş zoom aralığının yapı olarak zayıflığı var.. örneğin Tamron 17-50 forumda çok övgü almış bir lens..

yazdıklarınız arasında "gece çekimleri" de varki.. önerim daha az zoom'a razı olmanız.. ve tamron..

Ben amatörüm diyeceksiniz.. fakat dSLr almak durumunda olunca, kendinizi geliştirmek istediğiniz ortada.. ve bunu sağlayacak şeylerden birisi; daha iyi ekipman..

tabi bu açıklamalarım yanlış anlaşılmasın.. iyi ekipman, iyi fotoğraf verir diye bir şey yok.. ekipman, sizin yardımcınızdır.. fotoğrafı siz çekersiniz..

Nikon 18-200 için, 3.5- 5.6 gibi diyafram değerleri görüyoruzki.. VR özelliği haricinde cazibesi yok..

tamron, 2.8 sabit diyaframlı .. fakat sarsıntı giderme özelliği yok...

kendimi sizin yerinize koyuyorum.. madem dSlr alyorum, iyi kalite fotoğraf diyorum.. buna bağlı olarak iyi lens demem gerekir..

18-200'ü tele lens niyetine alan varsa, bence o da yanlış olur...

Tarih: 1 Ocak 2008, 12:28 - İp: 85.***.**3.168
i karayel
i karayel (üye)
Muğla / Amatör

selam, iyi yıllar. bu soruyu dslr kısmında sorsanız daha çok yanıt alabilirdiniz.

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:04 - İp: 81.***.**6.55
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

moderasyondan bir arkadaş gördükden sonra, konuyu gereken kısma taşıyacaktır..

Tarih: 1 Ocak 2008, 16:25 - İp: 85.***.**3.168
  • 1