ecouter
ecouter (üye)
İstanbul / Amatör

D-70 & 8800

Merhaba arkadaşlar,
Ben uzun süredir bu siteye takılıyorum...Sonunda bi makine almaya karar verdim yalnız d70 ile 8800 arasındayım.Diyeceğim şu ki 8800 de video çekim özelliği var.Sadece beni oraya çeken o.Çok kullanılan bişey midir bu video çekimi.İşe yarar mı.Yani 8800 u bu yüzden alırsam pişman olur muyum?
Teşekkür ederim

Tarih: 4 Aralık 2004, 17:11 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

http://www.netfotograf.com/forum/msgDetail.asp?msg_id=2165

Bu başlık gözünden kaçtı sanırım , biri DSLR diğeri SLR-like,
sadece fotoğraf çekmek istiyorsan ve objektiflere yatırım yapmak istiyorsan D-70 , video çekim özelliği olsun ekonomik olsun diyorsan 8800.

Bence yeni çıkacak modelleri bekle ..

Tarih: 4 Aralık 2004, 17:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

kesinlikle video çekimi seni kandırmasın...unutmaki ne bir video fotoğraf mak.yerini tutar nede bir fotoğraf mal.videonun yerini tutar...ben sana kesinlikle d70 i tavsiye edrim zaten bende kısa süre sonra d70 alacağım...

Tarih: 4 Aralık 2004, 19:34 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

ecouter arkadaşım,
Şimdi bir kere ben senin yerinde olsam çeşitli sitelerden bu fotoğraf makinası ile çekilmiş bir kaç dosya indirir ve videokalitesinin tatmin edici olup olmadığına bakardım. (8-9 ay önce Sony F828'den böyle vazgeçtim) 640X480 pekte bir şey ifade etmemeli senin için, ben 8800' ü pek tanııyorum sn'de 30 fps ye kadar çıkıyor mu? Çıkıyorsa eh, belki gördükleni tanımlayabilirsin şaka, o kadar da kötü değil ama inan ki düşündüğün kadar da iyi değil. Şunu unutma ki bir fotograf makinasından kameralar gibi video çekim yapmasını beklemek pek akıl karı değil. Yani söyleceğim şudur ki fotoğraf mı çekmek istiyorsun, yoksa video ile mi ilgilenmek? İkisini de yapmak istiyorum dersen 8800 tam sana göre ama elektronik dünyasını da kapsayan şu sözü sana hatırlatırım "nitelik arttıkça nicelik azalır"

Tarih: 4 Aralık 2004, 21:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"nitelik arttıkça nicelik azalır"

cok guzel bir soz gercekten de..

..........

turkiyedeki fiyatlarini bilemiyorum ama buradaki fiyatlari; 8800'unku 600 pound, D70+18-70 750 pound.. bu fiyat farkliligina, bence, kesinlikle degmez.. ama sen benden daha farkli dusunebilirsin.. bence sadece kendi gozune inan; web sitelerinde yayinlanan fotograflardan hangisinin albenisi daha cok etkiliyor seni?

video cekme kabiliyetinin ne oldugunu bilmiyorum 8800'un; ama digerlerinden farkli olacagini da zannetmiyorum.. buyuk ihtimalle 3CCD kameralar gibi de degildir..

ben digital kameralarin cektigi videolari gordugumde "iyyyy!" diyorum acikcasi..

ben fotograf makinesini fotograf cekmek icin alacagim; bir de video kaydetsin diye degil.. kaldi ki; eger video kaydetmek isteyeceksem yeri geldiginde, kendime kizarim, neden bunu bir fotograf makinesi ile yapiyorum diye.. fotografi da o ani goruntulemek icin cekiyorsun, video'yu da.. eger ki o ani video'da hatirlamak isteyeceksem fotograf makinesi kullanmam niyekine? fotograf bence cok farkli bir boyut.. o ani dondurmak.. ve sonsuza kadar yasatmak.. neden hareket etmesini dusunerekten bir fotograf makinesi alayim ki? amac fotograf cekmek icin olmali once..

umarim demek istedigimi diyebilmisimdir biraz.. gercekten tanimlayabilmek zor..

Tarih: 5 Aralık 2004, 22:10 - İp: yok
ecouter
ecouter (üye)
İstanbul / Amatör

selam

Ben dubai'den eos 20d, d70, ve 8800 için fiyat istedim..Birkaç gün içinde gelecek fiyatlar sizlere de bildiririm.

Ben şu an Hatay-Serinyolda askerlik yapıyorum Alayın fotograf işlerini yapan firmadaki görevlinin kullandığı makine d100...Elime aldım makineyi ve aşık oldum.Tank gibi makine.
TAbii ki ben fotoğraf çekmek için alıyorum ama cep telefonu ibi yeni yeni makine çıkıyo piyasaya.Muhtemelen d70 alıca yılbaşına doğru.

Tarih: 7 Aralık 2004, 20:08 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Lütfen alınca bana mesaj atar mısın?Türkiye'den mi alcaksın?

Tarih: 7 Aralık 2004, 20:19 - İp: yok
ecouter
ecouter (üye)
İstanbul / Amatör

TAbii dostum muhtemelen dubai'den alıcam.

fiyat gelince haber veririm.

bakarım20d ile d70 fiyatları yakınsa belkki canon alabilirim.

Tarih: 7 Aralık 2004, 20:38 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

o biraz zor işte

Tarih: 9 Aralık 2004, 17:30 - İp: yok
ecouter
ecouter (üye)
İstanbul / Amatör

Murat856

Valla şu an bankada 1400 kadar pram var fiyat 1400 dolardan fazla değilse alabilirim.Ama tabii daha makineyi elime almadım.d70 çok hoşuma gitti.dpreview.com'dan örnek resimlere baktım.Canon 20d gayet iyi gibi.

Sen ne dersin.

Tarih: 11 Aralık 2004, 20:27 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Bende zaten yaza doğru alacağım d70 i.Yurt dışından ucuza bulabilirsen banada ucuza getirebilir misin??

Tarih: 11 Aralık 2004, 21:09 - İp: yok