ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Conon G7 Hakkında Görüşleriniz....

ARKADAŞLAR CONON G7 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.KULLANANLAR YADA GEREKLİ BİLGİYE SAHİP OLAN ARKADAŞLAR VARSA BANA YANIT YAZARLARSA SEVİNİRİM. CONON s2 KULLANIYORUM. DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. BİRAZ BÜYÜK OLUŞUNDAN. www.dpreview.com da High kalite vermiş. şimşiden teşekkürler.

Tarih: 5 Aralık 2006, 16:08 - İp: 212.***.**4.66
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili ersel!
G7 yi ikikez deneme amacli kullanma sansim oldu ve bircok konuda beni hayal kirikligina ugratan bir model!www.dpreview.com da makinadan high kalite olarak bahsedildigini yazmissin?ben yorumu defalarca kelime kelime okudum ayrica dcresource.com da yorumlarina deger verdigim bir sitedir ancak ben yorumlarda makinanin 80 ve 100 ISO cekimlerdeki imaj kalitesiyle tank gibi kasasi disinda hicbir ovguye rastlayamadim?kisaca kotu wb ayarlari, agrasif digic3 islemcisi,yuksek noise orani,zayif image sitabilizasyon sistemi,sabit LCD si ve RAW formati olmamasi gibi hemen aklima gelen olumsuzluklariyla vasatin ustune cikamiyacak bir model.kesinlikle digic2 islemcili G6 nin varisi olmayi haketmiyor!ama ben zaten hep 80 ISO da ve dis ortamlarda cekim yapiyorum diyorsan ozaman sadece sunu sorabilirim.O zaman niye bu kameraya dunyanin parasini veriyorsun?Daha once s2 kullanmis biri olarak ya bridge yada dslr al.
Saygilarimla.

Tarih: 6 Aralık 2006, 02:04 - İp: 85.***.**5.57
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

G7 ile ilgili hiç bir araştırmada bulunmadım. Sadece bir kez vitrinde gördüm. Ama nedendir bilmem pek ısınamadım makineye. G6 onun üstüne çok daha göze hoş geliyordu (bence)... Bu alet nerden baksan 1000 liraya satılır. G6da çok pahalıydı çünkü ve G7 çıkalı daha bişi olmadı... Bence o makineye o kadar para vereceğine S3 falan bak.. Ayrıca Canon A630u falan incele.. Bence acele etme. İşin acil değilse sabır derim ben...

Tarih: 6 Aralık 2006, 02:19 - İp: 88.***.**3.122
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Merhabalar.

Reelmaster G6 nın G7 den daha iyi olduğu konusunda bende hak veririm çünki G6 da kullanılan optik 35-140mm F/2.0 f/3.0 diyaframlı bir optik.Ayrıca işlemci Digis II değil G6 digic işlemcili bir makine.

G7 ise 35-210 6x optik ( keskinlik kaybı normaldir) ki IS olduğu ve odak aralığı arttığı için diyaframda f/2.8 f/4.8 dolaylı olarak G6 ya göre bir keskinlik kaybı oluşmuş olabilir.

Ancak S2 ve S3 ün G7 den iyi olacağınıda aklım yatmıyor, ne kadar inceleme fırsatınız oldu bilmiyorum ancak yakın zamanda detaylıca inceleme fırsatım olduktan sonra kesin bir şeyler söyleyeceğim.

Tarih: 6 Aralık 2006, 15:19 - İp: 85.***.**3.100
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

senin detaylı incelemelerini bekliyoruz eos!

Tarih: 6 Aralık 2006, 22:25 - İp: 85.***.**2.88
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Hocam eger amacın ileriye gitmekse, hepsini gec bence. Madem S2 kullanmıssın bu saatten sonra ne S3 ne de G serisi... G7, S serisinden iyi olsa bile ne kadar iyi olacak, seni ne kadar tatmin edecek ? Sonraki adımın kesinlikle bir SLR olsun. Al bir EOS 400d, ya da butce uygunsa 30d / Nikon d80 ...Göreceksin sınırlarının nasıl genislediğini.

Tarih: 7 Aralık 2006, 00:38 - İp: 85.***.**9.52
ceritkale
ceritkale (üye)
Ankara / Amatör

Canon G7 Kompakt makinalar arasında şu an en iyisi,

Kompakt bir makinayı zaten DSLR makinalarla karşılaştırmamak gerekiyor.

Ama aşağıdaki adreste G7 ile 640 karşılaştırması yapılmış ayrıca aynı sitede S3 ve yeni çıkan muadil LX2 fotografları da mevcut. Bu siteden ilgili makinaların büyütülmüş fotoğraflarını indirin ( ben öyle yaptım) ve dikkatle karşılaştırın. G7 nin üstünlüğünü hem düşük ISO da hem de Yüksek ISO da göreceksiniz.

G7 nin mutlaka eksikleri var, RAW, F2,8 gibi ama kompakt makina kullanan biri için bunlar eksik sayılmaz bence.

Ben aldım ve kullanıyorum ama almadan önce aşağıdaki siteden ve başka sitelerden araştırdım inceledim. Ve beğendim. Ve eminim görüntü kalitesi olarak şu an kompakt makinaların içinde en iyilerden biri diyebilirim.

http://www.dpreview.com/reviews/canong7/page14.asp

Tarih: 8 Aralık 2006, 18:03 - İp: 62.***.**4.109
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

Bumu G7 nin yuksek isodaki mukemmel cekimi?
O zaman bu ne?

Hani G7 nin yuksek isodaki ustunlugu ?
Marifet makinaya 3200 ISO koymakta degil ,400 ISO dan sonrasi nin kullanilir tarafi yokki?

Tarih: 11 Aralık 2006, 00:20 - İp: 85.***.**5.251
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadaşlar G7 kompakt sınıfta en iyisidir.DSLR ile kıyaslamak yanlış,kompakt yapıda çok iyi bir makine isteyenler için üretilmiştir.Herkes SLR makine taşımak istemiyor.Cebinde ufak canavarlar isteyen müşteri kitleside var.

Yüzeysel inceledimve fotograflar çektim G7 ile çok kaliteli.

Tarih: 12 Aralık 2006, 12:13 - İp: 85.***.**3.101
ceritkale
ceritkale (üye)
Ankara / Amatör

Sn. e0s,

Detaylı inceleme yapabilir misiniz? Örneğin A640, S3 IS ve H5 ile de fotoğraf kalitesini kıyaslar mısınız? Yoksa sınıfları farklı mı?

Teşekkürler

Tarih: 12 Aralık 2006, 18:16 - İp: 62.***.**4.109
  • 1