celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok Forum Okudum Kafam Karıştı?????

ben foto konuuna çok yeniyim. şu an amatö olsamda seneye kendimi geliştirmek istiyorum foto kom,nusunda ..
ve makinem yok.. ben manuel olarak ta otomatik olarakta(1-2 ay için önemli) iyi bir makine almak istiyorum..400 milyona kadar alabilirim.. ancak çok kararsızım
ben önce kodak cx6330 düşünüyordum biraz araştırınca dx serisinden almak mantıklı geldi (manuellik için) etrafımdakilerde canon falan ol diyolar. 2 mplik ucuz olsun ama canon ya da nikon olsun diyolar. ancak onları tam blemiyorum..
forumda çok bilgili arkadaşlar var anladığım kadarıyla lütfen bir yardım

Tarih: 31 Mayıs 2004, 15:58 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

peki abiler ben hem iyi olsun istiyorum hem param az...çok çelişkili..
acaba slr falan nasıl gider bana sesiğin gibi 2 ayda 6000 foto çekemem belki ama heralde çekmem de okadar..
sen eski forumlardan birine .canon eos falan alsın amatörler çok para verceklerse demişin ... bu slr lerin objektifleri deiştirilip ilerde update edilemez mi bana ucuz ancak update edilebilrir makine tavsiye edemesmi,siniz canon yada nikon
hem o zaman memoriye de ihtişyaç olmaz 400-500 küsür verilebilir belki daha fazla....

Tarih: 3 Haziran 2004, 12:03 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

yada sen bana senin makinelerden birini satsana be usta...
hem sen daha iyilerine layıksın yenisini alırsın

Tarih: 3 Haziran 2004, 12:06 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Celenli...
Sen KodakCX6340 la başla en iyisi...
merağın varsa zaten makina seni kesmez...
İkinci el birine satarsın... Canon , Nikon birine geçersin...
Ha bu arada Zenith (Normal makinaların hem en ucuzu , hem iyi çekeni ) digital makina çıkartacak söylentisi var... inşallah çıkarda fakir fukara bayram eder...Normal SLRsi 100 Milyon diyorlar... Digital 400 Milyon olsa peynir ekmek gibi gider...
Canon EOS300Digital benim bildiğim 2Milyar civarı Türkiyede...

Tarih: 3 Haziran 2004, 12:33 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

söle simdi beni ikna ettiniz bikere 6340 yerne 6330 daha iyi (gibi) ben en iyisi ikisini de bulup bir inceliyeyim millette 6330 çok ta diğeri yok.....
neyse benim en geç 20 hasirana kadar karar vermem gerekiyor...şu slr olayınıda bir tartışalım da ...birkaç sorum olcak.
1-slr de zoom olayı nasıl
2-slr objektifleri çok pahalımı ...(deiştirmek için)
3-up date ile makinatı istedğimiz seviyeye çıkarabilirmiyizz
işin özü
yukarda demiştim ya yenilenebilir ucuzumsu kaliteli slr ler varmı

Tarih: 3 Haziran 2004, 14:39 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Celenli Kodak DX6340 CX6330 dan daha iyi....(fiyatı tabiki daha yüksek) Bende CX6330 var...Teknik özellikleri daha fazla DX6340ın ...
Yukarıdaki yazımda SLR lerin fiyatları hakkında bilgi verdim...

Tarih: 3 Haziran 2004, 14:58 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

ben de artık ne yasdığımın farkında deilim....
şu ara kafamı 2. eller de çelmeye başladı yurt dışı ya da 2-3 aylık garantili faturalılar var... adam yeni makine aldım satıyorum diyo...
onlar göz önünde bulundursam mı acaba...
hiç 2. el alan tanıdığıznız var mı???

Tarih: 3 Haziran 2004, 15:25 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Celenli
Yeni alınmış Türkiye Garantili (iki üç aylık makina) lar daha 20 ay garantili, öyle bir şey varsa kaçırma...
Yurtdışı konusu forumda bayağı tartışma konusu...garanti açısından sakat...ya bozulursa...tamir parası makina bedeli kadar çıkar...aman..

Tarih: 3 Haziran 2004, 15:30 - İp: yok
genocider
genocider (üye)
İzmir / Amatör

Ben de yurtdışından almayı planlıyorum ama garanti olayı çok kafamı kurcalıyor..

Alırsam Canon a60/70/75 modellerinden birini alıcam ama bilmiyorum..

Tarih: 3 Haziran 2004, 17:08 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

abiler 2.el garantili max 3-4 aylık canon a80 buldum
600 milyon vermeyi düşünüyorum sizce çok mu az ve de en fasla ne verilmeli... sıfır a75 fiyatı bence iyidir..
acele yorum sadece makina

Tarih: 4 Haziran 2004, 18:21 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

celenli makina Türkiye garantili ise ve üç aylık ise daha 21 ay garantisi var...
MetroGrossMarket 13.Mayısta Canon A75i 590Milyona satıyordu...
A80nin özellikleri daha iyi... Bence al...

Tarih: 4 Haziran 2004, 18:32 - İp: yok