lazury
lazury (üye)
Artvin / Amatör

Çin Malı

arkadaşlar bir açık arttırma sitesinde çinde üretilmiş sony ve kanon marka ürünler satılıyor. ne dersiniz uzak duralımmı yoksa bu büyük firmalar fabrikaları çinde de olsa ürünlerinde sorun yaşanmazmı. alsakmı acaba

Tarih: 17 Aralık 2006, 02:47 - İp: 88.***.**0.7
fotodilan
fotodilan (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm- bende iki aynı marka minilab var,birinde 17bin euroluk DİJİTAL çevirici var amerikan malı .diğerinde çin malı 12bin euroya alınmış DİJİTAL çevirici var.inan çin malı çokk daha iyi netice veriyor. kısacası bu adamlar dünya piyasasını altüst etmeye siyasal değilde ekonomik açıdan başarmayı kafaya koymuşlar.
şu site adresini verirmisin. hoşcakal

Tarih: 17 Aralık 2006, 10:54 - İp: 85.***.**3.54
ilker_17
ilker_17 (üye)
Muğla / Amatör

doğrusu ben de siteyi merak ettim.

Tarih: 17 Aralık 2006, 14:34 - İp: 88.***.**0.69
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

çin malı bu makinelerden uzak durun..
genelde objektif leri bozuk oluyor.
a520 lerin çin malı olanların lens kapakları bazen taklıyor yarım açık kalıyor.
çin malı a610 un objektifi yarım açılıp takılı kalıyordu.
buda bazen oluyordu..
ama yeni aldığım çin malı a620 yi 3-4 gündür kullanıyorum herhangi sorun çıkarmadı...
yani birazcık şans meselesi ama japon malı Almamaya çalışın derim.

#yilmaz47' tarafından 19.12.2006 13:35:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2006, 16:09 - İp: 88.***.**2.250
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

yılmaz47 nin tespiti doğru değildir.gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Tarih: 17 Aralık 2006, 20:45 - İp: 88.***.**8.68
lazury
lazury (üye)
Artvin / Amatör

arkadaşlar bu yorumlar bana yeterli gelmedi. banada mantıkı gelen şu bu fabrikalar çindede olsa sonuçta bu firmalar üretiöm masrafını düşürmek için oraya fabrika kuruyorlar. işçilik ucuz ham madde ucuz. benim tahminim pek sorun olmayacağına yönelik.siz ne dersiniz.

Tarih: 18 Aralık 2006, 14:32 - İp: 88.***.**2.47
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Bu cumartesi İzmirde bir mağazada Nikon D80 ve 18-200VR objektif baktım: Made in Tailand" yazıyordu satın almaktan vazgeçtim. Üzerinde "Nikon Corporation" yazusı da vardı. Gene de içim rahat değil. Bu konuda açıklaması olacaklara teşekkür ediyorum.

Tarih: 18 Aralık 2006, 15:44 - İp: 212.***.**9.191
ilker_17
ilker_17 (üye)
Muğla / Amatör

bence sorun olmaz. sonuçta garantili değil mi, garantili. markanın fabrikasının nerde olduğu önemli değil. avrupalı gelmiş, izmir de otomobil fabrikası açmış. ama kendi standartlarını koyuyor. sorunlu mal üretip pazar payı kaybetmek istemez.
@merson kardeş, izmir de kredi kartına peşin fiyatına taksitle makine alabileceğim bir mağaza var mı? muğla dan gider alırım. hem görerek almış olurum.

Tarih: 18 Aralık 2006, 17:54 - İp: 212.***.**2.130
alexander_
alexander_ (üye)
Trabzon / Amatör

bende yeni bir SONY DSC-S600 aldım onda da "Made In China" yazıyor ama sonuçta çinliler de parayı verince çok kaliteli üretim yapabiliyorlar her çin malı kötü demek değildir herhalde,bir de arkadaşların dediği gibi koskoca sony sadece işçi ücretleri düşük lduğu için orayı tercih etmiştir ayrıca fabrika çalışanlarıda sokaktan ölece toplammıştır herhalde sonuçta bunlarda bir eğitimden geçiyor, tabi bu benm kişisel görüşüm

Tarih: 19 Aralık 2006, 09:33 - İp: 88.***.**8.108
  • 1