nobleblue
nobleblue (üye)
Antalya / Amatör

Canon S5 Yada S3 Veya Hangisi

değerli üye arkadaşlar araştırmalarım neticesinde baktımki bu makina merakının ucu bucağı yok )) valla inanın insan çok kararsız kalıyor ...
mesela canon ıxus 950ıs makinayı yada sony w90 modelini tam almayı düşünürken bakıyorsun çok az fiyat farkı yada biraz fark ödeyerek daha iyi bir mak. sahibi neden olmayım diyorsun ve ardından canon ıxus s3 yada s5 modellerinden biri neden olmasın diyorsun gerçekten karar vermek çok zor ve ben napıcamı inanın şaşırdım ???
sizden deneyimli arkadaşlarımdan ricam sizde böyle çelişkili durumlarda eminim bu makinalar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım beklemektesiniz benim gibi eminim ))
mutlaka CANON S5 YADA S3 kullanan arkadaşlar vardır acaba sizler hangisini tavsiye edersiniz yardımcı olurmusunuz ... bu arada fuji düşünmüyorum çünki canon daha hoş ergonomik yapısı var galiba ve ayrıca dünya markası olarak biliniyor sizler ne dersiniz ayrıntılı bilgiye sahip olan bir arkadaşla görüşmek ve konuşmak isterimki en ekonomik makina nerde bulabilirim slmlar ...

Tarih: 27 Aralık 2007, 19:49 - İp: 88.***.**8.148
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ergonomiden kastınız nedir ? Canonu S2 kullanıcısıyım,elime Fuji s6500fd ve s9600 alınca doğrusu Fuji modellerini beğendim.Zoom halkası olması bile bence gövdenin görünümü için çok önemli.Canon bir dünya markasıdır ama Sony,Pentax,Nikon,OLympus,Kodak,Panasonic ... de dünya markasıdır.Eğer daha önce bir kompakt sahibi olmadıysanız size önerim Canon S3-S5 den çok Panasonic Fz50 veya Fuji s9600 dür.Canon S5 kötü mü hayır...Ama bazı özellikleri ile bu diğer iki makineye göre benm gözümde kötü.Sizden ricam bu 3 makinayı da satan bir yere gidin ve makinaları elinize alın,hangisi size daha çok heyecan veriyor ve kullanışlı geliyorsa onu alın ve lütfen bu slr-like lara 600 LİRADAN FAZLA PARA VERMEYİN.

Tarih: 28 Aralık 2007, 01:59 - İp: 144.***.**0.215
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Her iki makineden S5 derim tabi ki ama..
çok pahalıysa fiyatı şu anda değmez.
büyük paralar vermeyin veya iyi araştırın derim.

Tarih: 28 Aralık 2007, 02:13 - İp: 88.***.**3.19
nobleblue
nobleblue (üye)
Antalya / Amatör

değperli mavi izci ve panctom arkadaşlar gerçekten bilgileriniz için teşekkür ederim .ben de size şöyle açıklayım durumumu ben görevimi doğuda yapmakta olan bir devlet memuru arkadaşım ve bende şu an sony dsc p72 adlı bir fot. mak. var ve ben 3 sene evvel almıştım o zman iyi bir mak. idi ben bulunduğum şehirde imkanlarım kısıtlı olduğundan sizin gibi uzman ve değerli bilgiye sahip arkadaşlara sorduktan sonra almak istedim ve ondan dolayı sizlerden yardım istiyorumki sonradan pişman olmayım ...
zaten ben mak. almaya karar verirsem inşallah internetten sipariş verip kargo ile getirticem galiba çünki bulunduğum il batman ve ben buraya İZMİR gibi güzel bir ilden geldimki ben geleli 1 sene oldu ve makina merakı iyice uyanmış durumda bende )) bende almışken S5 YADA S3 GİBİ gerçekten iyi resim çekip fazlada para vermek istemediğim modeller almak istiyorum anlıyorsunuzdur umarım beni ...
netten gördüğüm kadarı ile S5 çok güzel bir mak. benziyor hoşuma gitti açıkçası ve ben çok pahalı olmayan ve iyi bir mak. istiyorum SLR ayarında ve profosyonel mak. almak istiyorum ...ve piyasada nerde uygun S5 BULABİLİRİM selamlar sevgiler yolluyorum arkadaşlar ... cvb nızı bekliyorum ...

Tarih: 28 Aralık 2007, 22:17 - İp: 85.***.**7.191
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

S5 - S3 Slr değildir,Slr like diye tabir edilen objektifi üstünde ,sensörü küçük ama teknik olarak Slr lere yaklaştırılmış üründür.Ayrıca ben size eski bir Canon S2 kullanıcısı olarak(eski çünkü makinam bozuldu,hem de makinanın kendi dizayn hatası yüzünden)

http://forum.netfotograf.com/tuketici_sorunlari.asp?msg_id=28949

Gittigidiyor.com , sahibinden.com gibi ikinci el ve spot alabileceğiniz siteleri araştırabilirsiniz.

S5,S3,6500fd,Fz50 gibi makineleri gözünüzde fazla büyütmeyin.Ufak kompaktların birazcık geliştirilmiş hali o kadar...Aslında pek birşey yok,bu yüzden fazla para vermemek lazım diyoruz biz.

Tarih: 29 Aralık 2007, 04:17 - İp: 144.***.**0.214
nobleblue
nobleblue (üye)
Antalya / Amatör

teşekkür ederim mavi_izci saolun değerli zamnınızı ayırarak bilgilendirdiğiniz için saolun ,gerçekten değerli bilgilerinizi paylaştığınız için ...

Tarih: 29 Aralık 2007, 15:02 - İp: 88.***.**8.157
  • 1