eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Canon S5 Is

Sayın Arkadaşlar, bir sorum olacak.
Burada veya değişik forum sitelerinde S5'in yorumlarını okuyorum. Hep S3'ün makyajlanmış hali deniyor, S3'ü de kullanmadığım için nasıl bir makine bilmiyorum. Ben A540 kullanıyorum. Fakat S5 almak istesem tavsiye etmez misiniz. Yoksa DSLR almamı mı önerirsiniz (ama objektifler için de para yatıramam, belki aldığım objektifle kalır bile). Yani yeni S5 kullanacak birisi için önermezmisiniz. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 6 Eylül 2007, 17:08 - İp: 212.***.**3.27
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

makinayı çok detaylı inceleme fırsatım olmadı, o yüzden teknik bilgi vermeyeceğim ancak 1100 ytl civarı fiyat şu an yüksek.

biraz daha eklemeyle veya bu fiyat aralığında ikinci el dslr alabilirsiniz.eğer taşımak sorun olmaz derseniz bence kesinlikle dslr.

eğer kompakt makinalarda yeterli bilgiye haizseniz, bu tip bir makine, belli bir süre sonra yetmeyecektir size.

Tarih: 6 Eylül 2007, 20:21 - İp: 88.***.**1.235
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Objektiflere ilk anda para yatırmayın zaten.Alın bir tane 1 sene sonra yine alın sonra yine ama iyi objektiflerin pahalı olduğu bir gerçek.S5 i ise 800 ytl den yukarı almayın derim ben.

Tarih: 6 Eylül 2007, 22:47 - İp: 88.***.**1.150
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

S5 alacağınıza k100d alın kit lensi de siz işi kapana kadar yeter de artar...Ama heryere taşıyayım bayan arkadaşımın çantasına bile sığsın vede en güzel kameradan daha güzel video çeken bir makinem olsun derseniz siz bilirsiniz...Yurtdışından imkanınız varsa hemen alın...Yoksa K10d derim.

Tarih: 7 Eylül 2007, 00:00 - İp: 88.***.**7.113
eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar cevaplarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Büyük ihtimalle önümüzdeki yazı bekleyeceğim, fiyatları biraz daha düşer belki. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Tarih: 11 Eylül 2007, 10:20 - İp: 212.***.**3.27
  • 1