hakdogan
hakdogan (üye)
İzmir / Amatör

Canon S1- Canon G5 ?

Arkadaslar herkese merhaba
Daha önce canon s1 ıs ve fuji 5500 arasında karar veremediğim söylemiştim ve yorumlarınızı istemiştim. Gördüm ki genelde canon tercih ediliyor. Tam canon s1 ıs almaya karar vermiştimki bir arkadaşım canon G5 modelini önerdi. Ancak makinaların özelliklerini ve çektikleri resimleri gördükçe kararsız kaldım. Benim önceliklerimi şöyle belirledim. Kısaca
oncelik ve sorularım söyle
Zaman zaman kart badkısı yapacağım bu nedenle vasatın ustunde bır baskı elde edebılmeliyim
Video cekimi (bir kamera kadar ıyı olmasada) da vasatın ustunde olmalı. sizce canon G5 in 320 çözünürlükte çekim yapması yeterli mi dir canon s1 ıs nın video cekimlerinin cok ıyı olduğunu bilioruz
Gece çekimlerinde makinaların performansı nasıl ? Flaşları yeterli mi?
canon s1 ıs nın ımaj stabılızasyonu tam olarak ne işe yarıyor video cekimlerindemi yoksa fotograf çakimlerindemi kullanılıyor
Bu makinalara lensl takarak optik zoom da ıyı sonuçlar eldeedebilirmiyim
Bunlar dışında sizin ekleyecekleriniz olursa sevinirim. Yorumlarınızı bekliyorum

Tarih: 25 Kasım 2004, 15:43 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Makinayı hangi amaçlar için kullanacaksın? Baskı boyutunu ne kadar istiyorsun?

Tarih: 25 Kasım 2004, 15:57 - İp: yok
hakdogan
hakdogan (üye)
İzmir / Amatör

Fotgraf makinasnı genellikle amatörce uzun süre kullnacağım .Ancak biraz üst düzey amatörce . Örneğin uçan bir sineği çekmek istiyoruım .
Baskı boyuru olarak 13 x 18 yeterl, olur.Video olarak ta orta üst derecede iş görmeli
Teşekkürler.

Tarih: 25 Kasım 2004, 16:04 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

15 x 20 cm 1 megapiksel
20 x 25 cm 2 megapiksel
28 x 36 cm 3 megapiksel
50 x 75 cm 4 megapiksel
http://wwwtr.kodak.com/TR/tr/corp/fotografcilik/dijitalFotografcilik/dijitalFotografcilik06.shtml adresinden baktım. 13 X 18 cm'ye 1 Mp'lik makina yeterli. s1 3.2 Mp olduğu düşünülürse s1 yeterli. s1'in flaşı geniş açıda 4.2 m zoom yapılına 3.8 m etkili 100 asada.Video olayı için s1 avantajlı bence. Hızı yakalama konusunda 15 saniyeden 1/2000 saniyeye kadar. Hız yakalama g serisiende de aynı bildiğim kadarıyla. S1'in baskı kalitesini bilmiyorum. G serilerini çok övüyorlar ama. Karar senin. Videoda g serisinin nasıl olduğunu hiç bilmiyorum. Video olmasaydı a serilerine de bak derdim. Video olunca s1 iyi alternatif.

Tarih: 25 Kasım 2004, 17:06 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Yine de diğer markalar için de kulağın delik oldun. Sony, Minolta, Nikon ...

Tarih: 25 Kasım 2004, 17:13 - İp: yok
bandit600
bandit600 (üye)
İstanbul / Amatör

Powershot G5'in resim kalitesi S1 den daha iyi ama makina çok büyük ve ağır.Eğer iyi bir şey alayım diyorsan yeni çıkan G6 resim kalitesi olarak süper ama fiyatı yüksek bence uygun fiyata 2.el G5 bulursan al derim

Tarih: 25 Kasım 2004, 19:12 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

bence al bunu kurtul kesinlikle S1 den iyidir..beliki bilmiyorsundur bu makinaya dolgu flaş takılıyor onun için flaş sorunu yaşamzsın hatta bu makinaya sahip olmayı ben bile düşünmüştüm...

Tarih: 25 Kasım 2004, 19:27 - İp: yok
  • 1