onlymyrose4
onlymyrose4 (üye)
Manisa / Amatör

Canon Pwrsht Sx120 Aldığıma Pişman Oldum

arkadaşlar samsung s 760 kullanıyordum hadi dedim biraz pro bi makina alayım bütçem kadar canon powershot sx120ıs aldım fakat resim kalitesini yakalayamadım daha.kullanalar varsa yazarsa sevinirim güzel resim çekebiliyorlarmı.samsung ta hiç bi ayar yapmadan çektiğim makro bi fotoğraf la canonla çektiğimi koysam siteye samsungla çektiğimi canonla çekmiş zandeder herkes bu nasıl iş anlamıyorum..

Tarih: 16 Ekim 2010, 12:17 - İp: 78.***.**2.254
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

canon powershot sx 120 ile çekilmiş genel tüm fotoğraflar
http://www.flickr.com/cameras/canon/powershot_sx120_is/

bu sayfadan açılır menüden: makro, portre,interesting photo,night,landspaces,actions,recent kategorilerinde seçim yapabliyorsunuz.

örneğin gece çekilmiş fotoğraflar için NİGHT i seçmelisiniz.

bu site hakkında: http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=39329

ayrıca, ucuz komkt tarzı amatör fotoğraf makinesinden nasıl bir performans bekliyordunuz?
yada yanlış ayarda yanlış zamanda yanlış teknikle de çekim yapmış olabilirsiniz. makro çekerken -özellikle compactlarda- işiniz biraz daha zor olur.

Tarih: 16 Ekim 2010, 16:50 - İp: 88.***.**4.178
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bunlar Canon Pwrsht Sx120 için makro türünde çekilmiş fotoğraflar

Tarih: 16 Ekim 2010, 16:59 - İp: 88.***.**4.178
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

hadi dedim biraz pro bi makina alayım bütçem kadar canon powershot sx120ıs aldım

-ilginç bir kategori olmuş...biraz pro...sx120

Tarih: 18 Ekim 2010, 15:31 - İp: 85.***.**4.114
ozozhan
ozozhan (üye)
Bursa / Amatör

Merhaba;
SX120 kullanan biri olarak resim kalitesini yakalayamadıysanız, makinaya çok yabancısınız ve ayarlarına hakim değilsiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyim en ince ayarına kadar herşeyi yapabiliyorsunuz. Bu makinayı kullanırken Auto mod. yerine P modunda kullanarak ışık renk-keskinlik ISO ayarlarınızı flash telafisini kendiniz yere ve mekana göre yaparak resim çekmenizi öneririm. AV-TV ve makinayı iyi tanıdığınızda manuel mod ile çok iyi kareler yakalayacaksınız. hazır çekim modları makinada var fakat P modunda daha canlı renkler alacaksınız ve bu makina için Auto yerine P modunu kullanmanızı P modundayken FUNC.SET konumuna basarak renk ayarlarınızı kapalı konumdan "doğal" konumuna getirmenizi veya renk menusunda en son bölüme giderek uygulanabilir kısımından kontras ve keskinlik ayarlarınızı yapmanızı, ışık ayarınızı AWB haricinde bulunduğunuz ortama göre makineyi yönlendirmenizi tavsiye ederim. Takıldığınız yerler varsa yazabilirsiniz cevaplamaya çalışırım. SX120 gayet başarılı kareler, makrolar yakalayacağınız bir modeldir.

Tarih: 20 Ekim 2010, 14:09 - İp: 78.***.**5.254
  • 1