filizzz
filizzz (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Power Shot A720 Nasıl?

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 28 Temmuz 2009, 15:24 - İp: 212.***.**5.5
macrolog
macrolog (üye)
İstanbul / Meraklı

Daha önceki açtığınız konulara bakılırsa 500tl'ye kadar bir kompakt dijital makine arıyorsunuz..

Daha önce Kodak kullanmışsınız ve memnun kalmışsınız..

Canon A590 IS ve şimdi de Canon A720 hakkında tavsiye istiyorsunuz..

İhtiyacınız nelerdir bilmiyorum ama ben A720'yi kullanmuş biri olarak düşüncelerimi yazayım..

Öncelikle Canon A serisi, portatiftir.. Basittir.. Hızlıdır.. Manuel ayarlara izin verir..

Örneğin hava kararmış.. kız kulesi önündesiniz.. Herkes kız kulesinin resmini çeker ama birçoğunun ki birşeye benzemez.. flaş kullanırlar, yada bulanık çıkar..

Siz A720'yi Manuel modlardan TV moduna getirirsiniz.. Exposure time'ı 15 saniyeye ayarlarsınız.. ve sabit bir yere koyarsınız.. Makine 15 saniye açık kalarak etraftan ışığı süzer ve eğer hareket ettirilmediyse pırıl pırıl bir kız kulesi ve boğaz manzara resmi çekmiş olsursunuz..

Yiğeniniz çok güzel dans ediyor, youtube'a koymak istiyorsunuz.. açarsınız video modunu.. 30 kare saniye avi olarak kaydedersiniz.. avi olduğu için her programda istediğiniz gibi kesebilir, işleyebilirsiniz.. isterseniz makine üzerinde kesip istemediğiniz kısımları atabilirsiniz..

Bu kez ortaköy'desiniz, manzara süper ama bir baştan diğerine çekmek istiyorsunuz.. panaroma modunu açarsınız. işinizi kolaylaştıran bir menü çıkar, 1. resmi çekersiniz.. ikinci resmi birincisinin %30'unu kapsayacak şekilde ufuk çizgisini bozmadan çekersiniz..

Kodak makineler lensiyle göz boyamaya çalışır.. ama yavaş.. manuel ayarları Canon kadar izin vermeyen.. LCD ekranı Canonlar kadar kaliteli olmayan.. videoları genelde mov formatında (ki işlenmesi en zor formatlardan biridir) çeken bir makinedir..

Tarih: 28 Temmuz 2009, 17:22 - İp: 88.***.**6.8
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

videoları genelde mov formatında (ki işlenmesi en zor formatlardan biridir)

katılıyorum.

Tarih: 28 Temmuz 2009, 17:59 - İp: 88.***.**3.67
mustyse
mustyse (üye)
Yurtdışı / Meraklı

siddetle tavsiye ediyorum

Tarih: 28 Temmuz 2009, 22:58 - İp: 83.***.**4.102
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kodaktan sonra bayılırsınız

Tarih: 29 Temmuz 2009, 03:36 - İp: 78.***.**2.9