murrat
murrat (üye)
İstanbul / Amatör

Canon İle İlgili Sorunum

Öncelikle böyle bir site olması hoşuma gitti. Umarım sorunumu çözebilirim. Powershot A200 makinamı sadece en basit özellikli güncel kullanım için almıştım. Şimdi IXUS II almayiı düşünüyorum. Ancak PowerShot ve IXUSta da loş ve ya karanlık ortamlarda çektiğim bazı fotoğraflarda beyaz lekeler oluşuyor. CANON sitesinde bunu küçük CCDlerde bunun flash kullanımında havadaki zerreciklerin neden olduğunu tüm makinalarda ortaya çıktığını yazmış. Gerçekten tüm makinalarda böyle bir sorun var mı? Yoksa ben başka bir makina mı seçmeliyim? IXUS II ve IXUS IIs arasındaki fark sadece printer/share düğmesi midir? Adlarının bazı yerlerde SD100 ve SD110 diye geçmesinin sebebi nedir?
Cevaplarınıza şimdiden teşekkürler!

Tarih: 9 Eylül 2004, 10:41 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

IXUS'lar hakkında bilgim yok , Powershot A-60 sahibi olarak tüm powershot'ları tavsiye edebilirim.

Tarih: 9 Eylül 2004, 21:50 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

ixus modelleri sadece anı fotoğrafı çekmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. bu nedenle çok fazla özelliği yoktur ancak çekim kalitesi mükemmele yakındır. oldukça kullanışlı ve otomotiktir. ayrıca gömlek cebine sığacak kadar küçük tasarlanmışlardır.alacaksan serinin en iyi modelini yani ixus 500'ü al derim.

Tarih: 9 Eylül 2004, 22:36 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Murrat,

A-60 2 megapixel , sözünü ettiğin olayı yaşamadım .

Tarih: 10 Eylül 2004, 02:27 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

dostum sen ciddi bir iş için bir makine istiyorsun onun için sana ixus un hiçbir modelini tavsiye etmem manuel ayarları power shotlara göre çok kısıtlı ixus lar çek resmi koy cebine kibar ve kaliteli olsun makineleridir senin tek çaren ve en iyisi power shot a80 almaktır emin ol

Tarih: 10 Eylül 2004, 22:36 - İp: yok
erdonmez89
erdonmez89 (üye)
İstanbul / Meraklı

bende a75var çok ii makina 640*480 video 2048*1536 foto flan çekio 13 tane çekim modu var bence al tavsiye ederim

Tarih: 14 Eylül 2004, 03:03 - İp: yok
aylanc
aylanc (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba;
ben yaklaşık 2 yıldır sony u20 kullanıyorum. aynı sorun bende de var. Arada bir beyaz zerrecikler oluşuyor. Dediğin gibi genelde gece çekşmlerinde. Bir arkadaş bana sony f-828 de de aynı sorun olduğunu söylemişti. Herhalde bunun çözümü yok.

Tarih: 14 Eylül 2004, 13:48 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende Hem sony p100, hem canon eos 300d hemde ixus 430 var.

bu beyaz leke olayında canonlar flas ıle default olarak 1/60 cekim yapıyorlar ve flasları sonylere gore guclu. Sony flas ıle 1/40 cekiyor....

Yaptıgım denemelerde sony'yı 1/60 yapınca bu lekeler olustu. Eos' da da olusuyor ama sayısı az.

Ama bu olay sadece hız'dan degil sanki flas'ın gucu ıle de baglantılı.

Ixus'da hızı ayarlayamıyorsun ama portre modunda flas ıle 1 sn,ye dusuyor hız. O zaman sıfıra yakın cıkıyor

BIrde bu olayın g5 dede oldugunun kanıtı ekte:
http://www.pbase.com/image/25222818

#tungsten' tarafından 24.10.2004 15:37:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2004, 15:35 - İp: yok
  • 1