spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

Canon G10 Veya Büyük Makina

Merhaba!

Canon G10 ve o fiyata alınabilecek büyük bi makina (objektifi daha büyük daha kalın) resmi arasında ne gibi farklar olur??

Tarih: 23 Eylül 2009, 15:15 - İp: 81.***.**0.185
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Büyük bi makina??? Objektifi daha büyük daha kalın??? Sorunuzdan hiçbir şey anlaşılmıyor desem?

dslr ye profesyonel makine, gelişmiş makine diyen duyduk da büyük ve kalın olarak nitelendiren sanırım ilk...

#bolubeyi' tarafından 24.09.2009 00:57:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2009, 19:25 - İp: 78.***.**8.20
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

g10 iyidir

Tarih: 23 Eylül 2009, 19:49 - İp: 85.***.**5.93
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dslr leri bu sekilde tanımlıyorsanız ve ne farkı var diyorsanız,hiçbir farkı yoktur sizin için.

Tarih: 24 Eylül 2009, 00:54 - İp: 78.***.**7.58
spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

dslr makinalara profesyonel veya gelişmiş diye hitap etmedim çünkü benim sorum büyüklükle alakalı. G10 mesela fazla kaba değil ama ondan daha büyük daha profesyonel gibi gözüken ama daha kalitesiz daha kötü çeken bi makina yok mu? G10u ben çantamda taşıyabilim ama diğer büyük olan makinaları mesela aynı fiyat olduğunu kabul edelim Canon Eos 450D taşımam biraz daha zor veya ona benzeyen büyük makina neyse.

İnce makinarın çektikleri kalitesiz mp sine gerçek değil içinde büyütüyo felan diye duydum ama Canon G10un gerçek olduğunu düşünüyorum doğru mu?

Kısacası dslr dediğiniz makinaları yanımda taşımamın ne avantajı olabilir??? Sonuçta stüdyoda durmayacak çünkü ben fotoğrafçı değilim her an lazım olabilir diye yanımda taşıyacağım. Bazen sokakta arkadaşlarımla resim çekinmek için bazende iş için bir kaç ürün resmi çekip kesip katalog broşür yapmak için lazım olan bi makina. Hangisi olabilir sizce??? fiyatın çok uçuk olmasına gerek yok en fazla 1500. İnşaAllah anlatabilmişimdir.

Tarih: 24 Eylül 2009, 16:15 - İp: 81.***.**0.185
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

MP değerinin gerçek olması için makinenin büyük olmasına gerek yok. Kompakt makinelerin sensör boyutu küçüktür ancak dediğiniz gibi yazılımla yükseltilip fazla gösterilen cihazlar da var. Bunların çözünürlüğü genelde alışıldık değerlerin dışındadır (3.5 MP gibi). Ancak ürün kılavuzunda etkin MP değeri de yazar. Benim yıllar evvel aldığım Mustek d35 marka makinem 3.5 MP değerine sahipti ancak esasen 3.1 MP olduğu kılavuzda belirtilmişti. Broşür vs çekiminde de kullanacaksınız G10 iyidir ancak günlük anı fotoğrafları için A590 da işinizi fazlasıyla görür.

Tarih: 24 Eylül 2009, 17:23 - İp: 193.***.**0.39
spex
spex (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim cevabınız için

Tarih: 25 Eylül 2009, 14:23 - İp: 81.***.**0.185
  • 1