diode
diode (üye)
İzmir / Amatör

Canon A580 Ve Nikon P60

Merhaba,
Daha önce sorulmuş bu soru ama hala karar veremiyoruminikon coolpix p60 istememe rağmen ailem öneriler üzerine canon powershot a580 almış bana bugün..mimarlık okuyorum ve arazi ve maket çekimlerinde kullanmak istiyorum makinayı,ayrıca bina detay fotoğrafları da çekiyorum sizce makinayı değiştirmelimiyim?Teşekkür ederim..

Tarih: 27 Şubat 2009, 23:57 - İp: 88.***.**0.242
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

merhaba,
bence evet kesinlikle değiştirmelisiniz.. gerçi nikon p60 denemedim ama p50 ile aynı özellikleri taşıyorsa canon A 580 den çok daha iyidir. en azından madem kompakt bir canon düşünmüştünüz size hiç değilse A590 IS alınabilirdi... 40 ytl fark var arada ama A 590 IS manuel kullanım özellikleri olan bir makine.. tam da bugun denedim gayet de güzel çekiyor.. Manuel e ne gerek var demeyin, yarın öbür gün fotoğraf hakkında daha çok şey öğrenmek isterseniz geçişiniz kolay olur, kendi ayarlarınızı yapabilmek hele de bu kadar ucuz bir imkan ile çok hoşunuza gidecektir... Nikon P50 yi denemiştim, onun da kısıtlı manuel özelliği var ama gayet güzel çekiyor, herhalde p60 biraz ileri modelidir.. iki gündür bir yakınım adına o gruptaki makineleri deniyorum.. o nedenle fikrim var, hatta forumda bir konunun altına daha ayrıntılı olarak gözlemlerimi de yazdım..
bu arada kafanızı biraz karıştırcam ama, ben manuelle filan uğraşamam bas çek tipi kompakt makinem olsun, iyi çeksin yeter derseniz forumda sıklıkla önerilen bir sony var w120 yanılmıyorsam ,bugun denedim cidden çok güzelmiş..aklınızda bulunsun..

Tarih: 28 Şubat 2009, 23:07 - İp: 88.***.**4.11
  • 1