mustafa_inci
mustafa_inci (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A3300 Hakkında

Merhabalar, fotoğrafçılık anlamında hiçbir bilgim yok. Öyle ki bu makinenin "Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi" olup olmadığını dahi bilmiyorum. Yanlış yere başlık açtıysam özür dilerim.

Genelde video çekme ihtiyacım oluyor, bunu karşılamak için bir makine almak istiyorum. Şu sıralar fotoğraf makinesi için 250-300TL anca verebilirim. İnternette ürünlere bakarken Canon DSC Powershot A3300'un indirime girdiğini gördüm (260TL). Ürün hakkındaki yorumları da okudum ancak bir forumda sormak daha uygun geldi.

Ürün hakkındaki yorumlarınız nasıldır? Belirttiğim fiyat aralığında önereceğiniz başka ürünler var mı? Dediğim gibi benim için öncelikli olan video kalitesi.

Teşekkür ederim.

Tarih: 30 Haziran 2012, 13:19 - İp: 94.***.**3.188
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

ben 6 ay kullandım, bir üst model aldığım için sattım. Video olayı çok güzel. HD çekiyor . Tam Dolu pil ile 40 dk kadar hd video çekiyor. Ayrıca tv kablosu ile tv ye bağla izle. Eksi tarafı video çekerken zoom yaparsan HD Olayı bitiyor.
Ayrıca dolu pille 230 foto çekimi yapıyorsun. Bence çok iyi makine. Benim profilimdeki 2 fotoğraf bu makina ile çekilmiştir.
Aklınıza takılan yer varsa sorabilirsıniz

Tarih: 30 Haziran 2012, 14:16 - İp: 82.***.**0.49
mustafa_inci
mustafa_inci (üye)
İstanbul / Amatör

Cevabınız için teşekkür ederim. Zoom yaparken HD olayı bitiyor derken kalitesinde bozulma çok mu oluyor? Bir de 40dk HD video kaç gb tutuyor acaba?

Bir de buna hafıza kartı almam lazımmış. Ancak emin olmamakla beraber kartların çeşitli türleri var galiba. Fotoğraf makinesi için, tabletler için, cep telefonları için... SD, SDHC, Micro SD gibi terimler gördüm. Benim bunlardan hangisini seçmem gerekir? Son olarak da hafıza kartların class 4, class 6, class 10 gibi sınıflar gördüm. Bunlar neyi etkiliyor, hangisini seçmeliyim?

Teşekkürler.

#mustafa_inci' tarafından 30.06.2012 15:34:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Haziran 2012, 15:33 - İp: 94.***.**3.188
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

40 dk ya tek seferde müsade etmiyor. 10 dk lık partlarda 4 part çekersin.
Zoom olayı, zoom yokken görüntü hd, 1.zoomda görüntü çok az bozuluyor, 5.zoomda daha çok . Mesela bendeki yeni makina zoom da görüntü bozmuyor ama, zoom sesini videoya veriyor. A3300 de bu olay yok.
Hafıza kartı konusunda cok teknik bir bilgim yok. Zaten ben hafıza kartını alırken hiç araştırmadan aldım. Kıngston 8gb. ama class kaç bilemem. Bu konuda forumlarda açılmış konuları okuyabilirsin.

Tarih: 30 Haziran 2012, 15:58 - İp: 82.***.**8.150
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

3 dakkalık HD video 400 ile 600 mb arasinda değişiyor

Tarih: 30 Haziran 2012, 16:01 - İp: 82.***.**8.150
mustafa_inci
mustafa_inci (üye)
İstanbul / Amatör

Video için hangi özelliklere bakmalıyım? Bütçemi 500TL'ye çıkardım, başka ürünlere de bakacağım. Tavsiyeniz varsa onları da inceleyeyim. Yada yeni bir konu mu açsam..

Bir de merak ettiğim bir konu var; HD video indiriyoruz mesela internetten, 1 saat 30 dk konser 1-2 gb civarında. Kameradan çekince çok fazla oluyor. Bu nasıl oluyor?

Tarih: 30 Haziran 2012, 22:02 - İp: 94.***.**3.188
  • 1