abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Bugün Ençok Satanlar...

WWW.AMAZON.COM dan ençok satan dig.fot.makinaları
1. Canon PowerShot S410 4MP Digital Elph with 3x Optical Zoom
by Canon (Rate it)
Price: Click for price Used & new from $346.00
2. Canon PowerShot A70 3.2MP Digital Camera w/ 3x Optical Zoom
by Canon Cameras US (Rate it)
Price: $199.88 You Save: $200.11 (50%) Used & new from $189.99
3. Fujifilm A210 3.2 MP Digital Camera w/3x Optical Zoom
by Fujifilm (Rate it)
Price: $129.99 You Save: $50.00 (28%) Used & new from $129.99
4. Canon PowerShot A80 4MP Digital Camera w/ 3x Optical Zoom
by Canon Cameras US (Rate it)
Price: Click for price Used & new from $309.95
5. Kodak EasyShare CX6330 3.1 MP Digital Camera with 3x Optical Zoom
by Kodak (Rate it)
Price: $197.79 Used & new from $130.00

Tarih: 9 Haziran 2004, 15:57 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra,

Bilinçli olursak fiyatların azalmasını sağlayabiliriz...İşte bu forumda yazarak insanları bilgimiz yettiğince bilinçlendiriyoruz... Fiyat konularında da yazıyoruz... dikkat edersen ben amerikadaki fiyatlarıda (amazon.com) dan topiclerde yazıyorum... Foruma giren insanlar yurtdışındaki fiyatlarıda öğrenebiliyor....

Kodak kötüdür, iyidir demiyorum ama fiyatlarını Yurtdışındaki fiyatlara yakın tutuyor... KodakCX6330 liste fiyatı 200 USD lar (Gerçi 130 USDda bulunuyor) amerikada, Türkiyede 300 Milyon TL kusure bulunabiliyor... Dikkat edersen Kodak bilmemne ile Kodak bilmemne karşılaştırması tarzı topicler oluştu... Canon A75 amazonda 225 USD , türkiyede ne kadar ...? Sonuçta aradaki fark bir yerlere gidiyor...

Canon A serisi mutlaka iyi Kodak CX ve DXlerden..ama fiyatlarınıda daha makul seviyeler çekmeli... 250 USDlar seviyesine çekse fiyatları Canon bak kimse Kodakın yüzüne bakıyormu... dediğin gibi belki Kodak daha pahalı Canon dan çünkü manuel ayar imkanları az, objektifi beş para etmez, işlemcisi , CCDsi ,LCD si kötü..Kodak ın... ama bunu görmeleri içinde insanların bilinçlenmesi şart...

Tabiki hadi baskı grubu oluşturularım şeklinde bir baskı grubu oluşmaz... ancak bilinçli ve bilgili insanların iyiyi ,güzeli ,kaliteliyi arama çalışmaları sonucunda ortaya birşeyler çıkar...

Tarih: 21 Haziran 2004, 15:31 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Uçuk gümrük vergileriyle fiyatların çok fazla inmesi pekte mümkün olmasa gerek.
Misal olarak 400 dolarlık bir lens e 400 milyon gümrük vergisi istediler,
1300 dolarlık nikon D70 in vergisi ise 500 dolar idi. Firmaların ithalat ve ihracat için ne kadar vergi verdiklerini bilmiyorum ama onlarında az olmadığını düşünüyorum.
Gümrük vergisi düşmedikçe fiyatlarda etkili bir azalma olmaz.
Bu her çeşit üründe böyledir.20 milyarlık bir arabaya 15 milyar vergi verirsiniz mesela.Cep telefonuyla konuşuruz, %43 vergi veririz.

Tarih: 21 Haziran 2004, 15:59 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Pyro,

Benimde merak ettiğim bu..
Kodak hemen hemen Amerikadaki liste fiyatına yakın fiyat veriyor... (200 USD---> 330 Milyon TL *KodakCX6330) ama Canon çok farklı.... Vergi oranlarını da aynıdır bu makinaların...
Kodak nasıl bu fiyata veriyorda Canon veremiyor...

Bireysel getirmeler herhalde senin dediğin gibidir...

Tarih: 21 Haziran 2004, 16:12 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra

Benim iş arkadaşımda el yapımı (elektronik ,mekanikten anlıyor)
Teleskop yapacak... Aynasını özel yaptırıyor... Bitince sana haber veririm...

Tarih: 21 Haziran 2004, 18:31 - İp: yok