hoydaa
hoydaa (üye)
Ankara / Meraklı

Birisi Bu İskenceye Bi Son Versin!

Epeydir bi dijital fotograf makinesi almak icin kafa patlatiyorum. Ama neyi almaya niyetlensem caydirici elestirileri okuyorum. Ilk olarak A70 aliyim dedim, sonra A75 var dediler. Daha sonra A75 te bir netlik sorununun oldugunu ve A70 e kiyasla daha kotu resim cektigini duydum. Ayrica Canonlarda goruntu kaydinin 30 saniye ile sinirli olmasi da beni dusunduruyo. Aylardir Canon, Nikon, Kodak ve Sony marka makineleri inceleyip duruyorum. Ama bi turlu karar verebilmis degilim. Makineyi yurt disindan getirtme imkanim var, ozellikle Canon alicaksam buna mecburum zaten. Yurt disi fiyati (US) 350 dolardan fazla olmayan bir makine almayi dusunuyorum. Onerebileceginiz ozel bir marka ya da model var mi? USB, Sesli Goruntu Kaydi, Optik Zoom (en az 3x), Dijital Zoom olmazsa olmazlarim. Gerci bu fiyata bunlari bulmak mumkujn ama is karar vermeye gelince iste o kismi cok zor.

Tarih: 24 Eylül 2004, 21:36 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Hoydaa,

Digital Fotoğraf (aslında fotoğraf'ın altını çizmek lazım ) makinası almayı düşünüpte tavsiye isteyenler , kendi fotoğraf özgeçmişlerini, amaçlarını ve ekonomik imkanlarını belirterek tavsiye isteseler çok daha yararlı ve kolay neticeye ulaşılır.
Sözünü ettiğiniz Canon'un A serileri hepsi birbirinden güzel makinalar. Yalnız burada şuna işaret etmek istiyorum Dijital Fotoğraf makinası alacakların sesli video çekim modlarını en son düşünmeleri, zira alacakları fotoğraf makinasıdır, handycam değil ( yok 30 saniye, yok kartın hacmiyle ilgili bunları düşünmesinler , iyi bir FOTOĞRAF makinası almaya baksınlar , Elbette bu görüş benim şahsi görüşüm . Mutlaka aynı fikirde olmayanlar olacaktır , onlarada saygı duyarım )

Makinayı yurdışından almayı düşünüyorsunuz Nereden ???
Amerika bu konuda en ucuz pazara sahip.
Almanya Türkiye arasında çok büyük fiyat farkı yok .
Aradaki fiyat farkı garantisiz almaya değecekse okey !
Aksi taktirde inceleyerek 2 yıl garantili faturalı TR den alın .
Makina için 350$ ayırdığınızı biliyorum , almayı düşündüğünüz ülke'yi , daha önce hangi tür makina kullandınız ne tür fotoğraflar çektiniz , hangi amaç için kullanacaksınız , bu sorulara bir açıklık getirirseniz bu işkenceye bir son verme konusunda yardımcı olmaya çalışırız .

Selam ve sevgilerle,

Tarih: 24 Eylül 2004, 21:59 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Sn. Hoydaa

Size Amerikadan alabileceğiniz tahmini fiyatları ile beraber benim tercih sırama göre alabileceğiniz makinaları aşağıda yazıyorum.

1- Olympus C-5060 $.339.-
2- Canon Powershot A-95 - $.329.-
3- Nikon Coolpix 5700 $.364.-
4- Konica-Minolta Dimage Z3 $.349.-
5- Sony DSC-V1 $.329.-
6- Fujifilm Finepix s-7000 $.349.-

Fiyatlar http://www.royalcamera.com ' dan alınmıştır.

#exif22' tarafından 25.09.2004 01:31:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2004, 01:31 - İp: yok
limbo
limbo (üye)
Ankara / Amatör

@exif22 bu royalcamera.com un güvenilirlik derecesi hakkında bir bilgin var mı?

Tarih: 25 Eylül 2004, 02:17 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

bana exif22 nin verdigi fiyatlar oldukca ucuz geldi.
eger bu fiyata bunlari bulabiliyorsan.
ben sana oncelik siralamasini su sekilde onerebilirim.

1- Nikon Coolpix 5700 $.364.-
2- Konica-Minolta Dimage Z3 $.349.-
3- Sony DSC-V1 $.329.-
4- Fujifilm Finepix s-7000 $.349.-
5- Olympus C-5060 $.339.-
6- Canon Powershot A-95 - $.329.-

hemen hemen hepsi farkli katagoride makineler.yari profosyonel bir makine almayi dusunuyorsan bu fiyatada bulursan ''1- Nikon Coolpix 5700 $.364.-'' sakin kacirma.

Tarih: 25 Eylül 2004, 08:57 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Maalesef RoyalCamera.com'un güvenirliği hakkında hiçbir bilgim yok ...Sadece Amerika fiyatları var diye seçildi , internette diğer siteleride araştırmada yarar var ....

#exif22' tarafından 25.09.2004 22:09:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2004, 22:08 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Hoydaa,

Makinayı Amerikadan alacağını ve bütçenin 350 dolar olduğunu söyleyince bu ücrete alınabilecek en iyi makinaları sıraladık. Nedeni ileride makinayı değiştirmeyi düşünme birkaç sene alacağın makina seni idare etsin diye .
Netice : Canon A-80 veya A-85 alabilirsin artan para ile de CF kart ,çanta, tripod v.s.
Manuel ayarlar hala önemli değil diyorsan o zaman Nikon 4800,
5200, 4100,4200 alabilirsin.

Şimdiden makinan hayırlı olsun iyi günlerde kullan ..

Tarih: 26 Eylül 2004, 00:43 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

350 doların varsa ABD den canon s1 al. video kaydı sınırlaması olmaz. ayrıca manuel ayarlar da yaparsın. ilk başlarda otomatik çekimler yaparsın. dijital foto çekme merakın arttıkça manuel ayarları da kullanmaya başlarsın. bir de 1GB CF kartlar 100 dolar cıvarına düşmüş orda. bir tane de ondan al ve dilediğince özgür foto/video çekimi yap.

Tarih: 27 Eylül 2004, 17:33 - İp: yok
  • 1