divertido
divertido (üye)
Ankara / Amatör

Başlangıç İçin Hangi Makina????

Mrhb sizden önemli bir ricam olcak??? fotoğrafçılığa ilgim yeni başladı ve bir digital makina alıp başlamak istiyorum. Ayrıca bütçeyi de çok sarsmamak istiyorum. Bu durumda 400 ytl yi aşmayacak şekilde alabileceğim ve amatör düzeyde yapacağım fotoğrafçılık eğitimine de katkısı olabliecek önerebileceğiniz bir makina var mı?? Sony cybershot ve kodak marka bazı makinalar var. Çok iyi görünüyolar fakat tabi fotoğrafçılık hedefi olan bi kişi için çok mu komik olur bilmiyorum. Başlangıç düzeyindeki bir fotoğrafçıya önerebileceğiniz makinalar neler acaba?? Yorumlarınızı bekliyorum.....

Tarih: 21 Ağustos 2007, 00:39 - İp: 88.***.**5.10
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Efecan

Tarih: 21 Ağustos 2007, 12:48 - İp: 88.***.**5.73
divertido
divertido (üye)
Ankara / Amatör

ben de 2 gündür bu forumdayım bir çook konu başlığını okudum fakat bu soruyu soran başka biriyle karşılaşmadım. Ayrıca fotoğraf makinası tavsiyesi isteyenlere ne çekeceğini bil tarzı bir ifadede hiç yok. Herkes teknik özelğiniden ve makinanın kalitesinden bahsediyor. Verilen tavsiyeler de çekeceği şeye göre değişmiyor. Bu durumda tekrar sizden tavsiye bekliyorum. Tabi ki efecan adlı kişinin dışındakiler yorum yazıp görüşlerinizi iletirseniz sevinirim..

Tarih: 21 Ağustos 2007, 13:51 - İp: 85.***.**3.79
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Ben yeni başlayanlar için Canonun A600 serisini rahatlıkla önerebilirim. Hem fotoğraf kalitesi iyidir, hem de manuel ayarları ile çekilecek fotoğraflar üzerinde hakimiyet kurabilmenizi sağlar. A610 ilk tavsiyem olur. Piyasada bulmak biraz zor. Yeni çıkan A630 - 640 gibi modeller sizi biraz bütçe açısından yorabilir. Gittigidiyor ve benzeri sitelerden uygun fiyata temin etme imkanı olabilir. Selamlar.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 16:22 - İp: 81.***.**7.149
kocaonder
kocaonder (üye)
Antalya / Amatör

Ben Canon s2 almıştım. bir çok şey öğrendim diyebilirim. ve sana canon s2 yi ikinci el falan 450-500 bulursan al derim. 12 zoom, manuel ayarlar, ıs ve birçok manuel ayar mevcut...

Tarih: 26 Ağustos 2007, 01:23 - İp: 85.***.**1.44
  • 1