cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Başlangıç İçin...

Öğrenciyim ve doğal olarak amatörüm. İlk önce dslr bir fotoğraf makina almak istiyordum fakat sonra düşüncemi kendimi geliştirmek amacıyla değiştirdim.Araştırdım ve birçoğu gibi bende işin içinden çıkamadım. megapiksel 10'un altında olsun istemiyorum.Birde bu konuda yani kompakt makinalarda fujifilm iyidir iye duydum. Doğru mudur? Kullanan var mıdır? Alacağım fotoğraf makinasını şu amaçlarla kullanacağım:
1.Ailem de kullanacak(kullanımı kolay).
2.Doğa,manzara,nesne .. gibi çeşitli fotoğraflar çekeceğim.(maksat hobi)
3.Kendimi birazda olsa geliştirebileceğim.
Bütçem ise en fazla 500 Tl. Fujifilm f300 nasıldır? Kompakt makina alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Biraz fazla soru sordum özür diliyorum ama ne yapayım kafayı yiyeceğim,çıkamadım için içinden Şimdiden teşekkürler Saygılar ...

Tarih: 18 Ocak 2012, 00:16 - İp: 88.***.**3.188
deathofknight
deathofknight (üye)
İzmir / Amatör

vatandaşın fotograf makinesi satın alma rehberine bir göz at.

http://www.bascek.com/12740/vatandasin-fotograf-makinesi-satin-alma-rehberi-aralik-2011/

Tarih: 18 Ocak 2012, 03:35 - İp: 176.***.**1.63
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

kısa yoldan cevap: canon sx130...

Tarih: 18 Ocak 2012, 12:26 - İp: 46.***.**2.179
cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Teşekkürler (.

Tarih: 18 Ocak 2012, 16:35 - İp: 88.***.**5.175
cwertan
cwertan (üye)
Artvin / Amatör

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-coolpix-l120-kutulu-faturali-garantili-51367906

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-p500-full-hd-12-1-mp-3-quot-lcd-ekran-36x-51339098 => bu biraz pahalı ama çok iyi bi makine. beende bu ikisinden birini alcam. bide aşağıda vemiş olduğum adresteki makine var ama o makine çok pil tüketiyo, gece çekimlerii çok iyi değil ve video çekimleri üstekilere göre iyi değil..

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/fujifilm-s2950-14mp-hd-dijital-fotograf-makinesi-51357317

eğer en üstte verdiğim makineyi alırsan yanında GP AA 4 adet 2700mah pil ve ATABA AT-998 Digital şarj cihazı al en iyileri bunlar..

Tarih: 19 Ocak 2012, 14:40 - İp: 88.***.**7.219
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dslr-like tarzı bir makine alacaksan panasonic ya da canon almanı tavsiye ederim. fujiler fiyatıyla orantılı iyi makineler sunuyor evet ancak bazı eksikleri var. tavsiyem oncelikle panasonic sonra canon modelleri uzerinde durman olur.

Tarih: 19 Ocak 2012, 14:53 - İp: 78.***.**6.92
nighthawk.
nighthawk. (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın gaijin'e kesinlikle katılıyorum. Panasonic favori, Canon diğer alternatif olmalı...

Tarih: 19 Ocak 2012, 16:31 - İp: 82.***.**1.46
cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Hepinize tekrardan teşekkürler .)
@cwertan :
Ben böyle çarşıya çıktığımda,geziye gittiğimde cebime atıp taşıyabileceğim bir fotoğraf makinesi olsa daha iyi olur diye düşünüyorum .) Tavsiyelerin için sağol (.
... Şimdide sizin dediğiniz gibi panasonic'e bakmaya başlıyorum.

Tarih: 19 Ocak 2012, 18:46 - İp: 88.***.**4.193
cwertan
cwertan (üye)
Artvin / Amatör

rica ederim. benim size söylediğim makineler yarı profesyonel makinelerdi eğer profesyoneller gibi fotoğraf çekmek ve yine aynı şekilde makineyi iyi kullanmak istiyorsan benim söylediklerim sizin için iyi bi başlangıç olacaktır. öyle bi düşüncem yok diyorsan optik zoomu fazla küçük dijital bi makine almanı tavsiye ederim

Tarih: 20 Ocak 2012, 00:20 - İp: 88.***.**7.219
cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Teşekkürler. Küçük bir dijital fotoğraf makinesi (. İşte ben ondan istiyorum ama olmuyor.. Aradıkça yeni yeni fotoğraf makineleri çıkıyor. Forumlara giriyorum neredeyse her fotoğarf makinesini kötülemişler. Ne alacağımı bilmiyorum. Bana kesin olarak bunun fiyatı iyidir , fotoğraflarıda iyidir diyebileceğiniz bir fotoğraf makinesi var mıdır? Alayımda kurtulayım artık :D

Tarih: 20 Ocak 2012, 15:16 - İp: 88.***.**7.199
cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Mesela Olympus SH-21..SZ-10..SZ-14.. Bunlar boyut ve özellik olarak çok güzeller.Sizce üçünden hangisi daha iyidir
..Video,fotoğraf özelliği olarak aynı gibi duruyorlar ama internette test fotoğraflarını bulamıyorum. Eğer sizin de bir fikriniz varsa ve söylerseniz çok çok mutlu olurum (.

Tarih: 20 Ocak 2012, 15:41 - İp: 88.***.**7.199