mephistoo
mephistoo (üye)
İzmir / Amatör

Amatörden Profesyonelliğe Doğru ?

Merhaba arkadaşlar.

Siteyi bir süredir takip ediyorum. Yaklaşık 2-3 haftadan beride fotograf makinası taramaları yapıyorum ama bir ilerleme daha kaydemedim alacagım marka/model konusunda.

Öğrenci olarak bütçem kısıtlı 300 - 450 lira aralığı uygun olucak. İstediğim mümkün olan en kısa sürede kompakt makinadan d-slr'e geçmek.
Bunun için kompakt makinada aradığım şunlar;

*ayarları vs. kurcalanabilicek ,
*kullanıcıya geniş ayar imkanı sunan
*fotografcılık tekniği ile ilgili bana birşeyler katabilicek
*d-slr 'e geçişimi kolaylaştırıcak bir makina

Aynı zamanda aşırı kötü çekimler yaparak beni fotoğrafçılıktanda soğutmamasını istiyorum

Önerileriniz neler olabilir yardım ederseniz çok memnun olucam.
Teşekkür ederim.

Tarih: 8 Şubat 2010, 19:18 - İp: 88.***.**7.152
dadasgs
dadasgs (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

bende uzun zamandır, senin dediğin gibi bir makine araştırıyorum... bu yola, ismi ön plana çıkmış markaları düşünerek başladım; nikon, sony v.b.

hiç aklımda fujifilm yok iken, araştırmalarım sonucu Fujifilm Finepix F200EXR almaya karar vermişken, Fujifilm bir hamle daha yaptı HD kalitesinde video çeken bir makine yaptı F80EXR şimdi onun çıkmasını bekliyorum. vede performansını tabiki

aradığın makinenin hazır araştırılmışı var, üzerine konabilrsin benim için bir problem yok

karar senin, saygılar..

Tarih: 8 Şubat 2010, 23:47 - İp: 78.***.**0.237
sheida_aiden
sheida_aiden (üye)
Ankara / Amatör

Sanırım sana en uygun Nikon D3000

fakat fiyatıda 1500 tl den aşağı değil. Eğer 300-400 lük makina arıyorsan dslr için zor

#sheida_aiden' tarafından 09.02.2010 13:29:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2010, 13:27 - İp: 78.***.**2.97
samen
samen (üye)
Trabzon / Amatör

Bu fiyat aralığında birçok kompakt fotoğraf makinası bulabilirsin fakat sanırım sen standart kompakt makinalardan biraz daha fazla manuel ayarlara sahip olan bi kompakt makina arıyosun.bunun için sana Canon PowerShot SX100 IS önerebilirim.bu makinanın sanırım manuel ayarlarıda vardı ki bu da sana dslr ye geçişte en azından bi aşinalık sağlıycaktır.fakat bu makina 600 lira civarında.eğer çıtayı biraz daha yükseltebilirsen bu makina işini görür.300-450 lirayada sanmıyorumki aradığın donanımda bi kompakt makina olsun.şimdiden iyi çekimler..

Tarih: 9 Şubat 2010, 22:34 - İp: 95.***.**1.76
akdenizli_33
akdenizli_33 (üye)
İçel / Amatör

Merhabalar.
Canon A 590 IS işinizi görür sanırım.
Fiyatı 300 lira cıvarı. P.A.S. M. modları bulunmakta.Öğrenci için idealdir.
http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/1805/show.html
Başarılar dilerim.

Tarih: 12 Şubat 2010, 17:06 - İp: 88.***.**1.239
mephistoo
mephistoo (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar teşekkur ederim önerileriniz için.

Canon a720 siparişi verdim.

Tarih: 12 Şubat 2010, 23:07 - İp: 88.***.**4.239
  • 1