fot
fot (üye)
İstanbul / Meraklı

A80 İle A85 Arasındaki Fark Nedir ?

http://www.aydinlarfoto.com dan fiyatlara bakarken
kafama birşey takıldı
ikisininde özellikleri neredeyse aynı fakat
A80'in fiyatı 358€ +KDV
A85'in fiyatı 269€ + KDV neden bu kadar uçuk bir fark var ?

A80 daha iyi bir makinemi
Eğer öyleyse aradaki fiyat farkını vermeye değermi
Yardımlarınızı için teşekkürler

Tarih: 26 Ekim 2004, 16:20 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dpreview'de side-by-side karsilastirmalarini koyacak olursan;

1) fiyat, numarasi yukseldikce artiyor.. etkenlerden biri daha yeni urun olmasi ayni zamanda..

ama orada bir bit yenigi var; o da, A80'nin aslinda A85'den bir ay daha yeni olmasi..

186 kisi A80 icin iyi not vermis, buna karsin A85 icin 11 kisi goruslerini yazmis..

fiyatlarindan A85'in A80'den 12 dolar daha pahali oldugunu goruyoruz..

A80'nin sensoru A85'inkinden daha buyuk.. cok onemlisi bu.. Bu adresten sensor buyukluk farklarina bir bak istersen..

A80 saniyede 2.4 poz alirken A85 1.5.. A80 burada A85'i yine sollamis..

A85'in LCD ekrani 1.8 inch iken A80'de 1.5 inch.. ama A80'nin LCD ekrani ayni camcorder gibi yana dogru aciliyor.. 1.8 inch ekran kesinlikle 1.5 inch ekrana gore daha iyi, ama gel gor ki o yana dogru acilma ozelligi yok A85'de..

bana kalirsa A80 cok daha iyi gibi duruyor..

ama; "aa bak su ozellik A85'de daha iyi" diye dusunecek olursan, ben derim ki, sen bir de A95'e bak.. hepsinin artilarini barindiriyor, ayrica 5 megapixel.. ustune ustluk fotograf kalitesi acisindan super..

ben senin yerinde olsaydim, A95'e yonelirdim.. belli ki kameradan birseyler bekliyorsun, sadece dogrultayim ve cekeyim diyecek olsaydin bu seriye bakmazdin zaten.. daha basit kameralar var.. ama A95 ve digerleri manual ayarlamalar da sunuyor kullaniciya.. bence almisken iclerinden en iyisini al.. A95 hakkinda dunya kadar yazi okudum, herkes harika bir kamera oldugunu bahsetmis..

#dadanagast' tarafından 26.10.2004 19:37:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2004, 19:13 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşım bak a60-a70 diye giderken aslında lensler aynı sadece sensörlerinde megapixel artıyor. a60 2, a70 3 mp..
a 75 ise a70'e bazı ek özellikler eklenmiş hali.
a80 ise yine aynı özelliklere sahip, daha yüksek megapixele sahip (4) ama en büyük fark.. hareketli lcd 'ye sahip olması ve metal kasası.. a60,70-75 plastik iken a80 metal..

a85 de hareketli lcd yok, a85 a75'in devamı..

a95 ise a80 in devamı.. bu yüzdendir ki..

a85 - a80 den daha ucuz. a 95 de aralarında en pahalı olan..

ben tercih olarak a80 i tercih ederdim.. sirkecide 640 milyondan başlayan fiyatlara bulabiliyorsun.

Tarih: 27 Ekim 2004, 10:16 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Dönebilen LCD ekran çekimlerde çok kolaylık sağlıyor. Bende s1 var. 1.5 " ekran yeterli gelmiyor. Manuel netleme yaparken ekran küçük kaldığından anlaşılamıyor çok sıkıntı yaşıyorum. Daha büyük ve hareketli ekrana sahip A- 95 almaya değer bu yönden bence. Seçeneklerin yok ama düşün derim.

Tarih: 27 Ekim 2004, 11:28 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

LCD ekran cok onemli bencede.. 1.5 inch ekranda hicbirseyi net goremiyorsun, olmusken en azindan 1.8 olmali diye dusunuyorum.. ayrica genis ekran kadar cekici birsey yok dijital fotograf makinelerinde..)

Tarih: 27 Ekim 2004, 15:02 - İp: yok
fot
fot (üye)
İstanbul / Meraklı

Yardımınızdan dolayı teşekkür ederim
mesajlara bakılırsa A85 çoktan listeden silinmiş
benim şöyle bir sorum daha olacaktı

Peki bu makinaların türkiye fiyatına bakarsak yaklaşık 100€ gibi bir fark var ortada
iki makine arasında bu paranın hakkını verebilcek çok bir fark varmı sizce
Ayrıca herhalde A80 ile A95 arasında bir eleme yapılsa A80 elenirdi sanırım. Yani o duruma gelirsem sanırım A95 için kasarım kendimi

Tekrar teşekkürler

Tarih: 27 Ekim 2004, 15:16 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence o 100 euro'luk farkliliga degmez.. ama verirsen tabii ki A95 al derim.. aralarinda 10-15 euro'luk bir farklilik var bildigim kadariyla..

Tarih: 27 Ekim 2004, 15:21 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşım, sen istanbuldasın.. Haftasonu sirkeciye gitsene. orda fiyat araştırmanı yap. çok farklı fiyatlarla kaşılaşabilirsin ama yine de uygun fiyatlara bulabilirsin.. a80 640 YTL'den başlayan fiyatlarla var. a95 i bi araştır..

Tarih: 27 Ekim 2004, 16:51 - İp: yok
  • 1