ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

9000 Euro Luk Makina

http://www.erkayalar.com/products/proddetail.aspx?ID=1

beyler ne buyaw 15 milyar lık makina yaw deli olacam 500-1000 dolarlık makinalardan ne fazla sıvar anlamadım.
ayrıca cmos sensör kullanır bu makina olacak arkadaş napar nasıl çeker çektiğim foto ları kaca satarsın yawwwwwww.
biri beni lütfen aydınlatsın sinirlendim şimdi
eywallah.........

Tarih: 28 Kasım 2004, 00:46 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

hiç kasma sen yok öyle bişiy diye düşün. Hobici , amatör oyuncağıdeğil o

Tarih: 28 Kasım 2004, 11:02 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sevgili alper 9000 eu omakina için belki fazla bfiyat ama kesinlikle amatör birini kulanacağı bir makina değil ayroca omakinanın kullanımda sağladığı istikrar kullanım rahatlığı vb vb vb vb vb özelliklerini daha saymamayım.

Tarih: 28 Kasım 2004, 14:37 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ah ayar ah!!!

sakin ha moralini bozmayasin; bu adamlar deli ne yapsalar yeri de gec...

simdi el elden ustundur diye bir deyim vardir, sen de bilirsin..

bugun bir ferrarinin yuzlerce milyar liralara satilirken sercenin sadece birkac milyara satiliyor olmasinin nedeni gibi birsey bu da..

500-1000 dolarlik makinelerden ne fazlasi mi var? yok yok aslinda ayar.. cok fazlalari var..

cmos sensor kullanilmasini herkes yanlis yorumluyor; cmos da iyidir.. hatta bazen daha iyidir.. kotu olsa neden kullansinlar??

bu makinenin kullanilmasindan dolayi degil de kisinin yeteneklerinden dolayi fotograflarin kaca satildiklarini dusunmemiz gerekir.. bazi bildigim yetenekli fotografcilarin fotograflari 500-600 milyona satiliyor burada..(200-300 pound..) daha fazlaya satilanlari da vardir mutlaka..

ama emin ol, bu yukarida bahsettigim sahislar genelde o makineyi de kullanmiyorlar.. daha da pahalilari var..

mesela digital back'ler var.. phase one P25'in fiyati 30.000 dolarmis.. sen buna hasselblad H1 ve objektifini de ekle kafadan 5-6 bin de o tutar.. al sana 35.000 dolarlik makine..

peki o makinenin farki ne ki senin dedigin makinenin fiyatinin da 4 misli?

yine arada farklar var.. tabii o aradaki farklar biz amatorler icin onemli olmayan ayrintilar, ama, bir profesyonel icin olmazsa olmaz olabilir...................

Tarih: 28 Kasım 2004, 21:02 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

çok süper aydınlandım eywallah

Tarih: 29 Kasım 2004, 01:02 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

profesyonel olupta neden vermeyeyim ki?hele bi de nikon olursa of be kim tutar beni...

Tarih: 29 Kasım 2004, 18:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

profesyonel olupta neden vermedigin ne murat?

...

bu arada nikon'un olsaydi kimin seni tutabilecegini bilemiyorum murat.. belki de cevap, senin kendini tutamayacagindir..

.............

Biz bir DSLR alalim da, o en pahalilari kenarda kalsin.. sonra degmeyin keyfimize.. artik kimse bizleri tutamaz..

Tarih: 29 Kasım 2004, 18:14 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

tutaaar senin dediğin gibi kendimiz tutar...biraz anlamsız oldu gibi geldi ama neyse..(mesaj servisine bak bi)

Tarih: 29 Kasım 2004, 18:24 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yok yok anlamsiz degil.. kendimiz tutariz kendimizi, neden mi? cunku kendimiz o kadar da yetmeyecektir makinenin butun ozelliklerine.. o makine zaten bizlere fazla gelecektir.. o yuzden tutulan hep bizler olacagiz..

Tarih: 29 Kasım 2004, 19:37 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

fazla gelsinde eksik gelmesin...Aman valla hevesim kursağımda kalır

Tarih: 29 Kasım 2004, 19:54 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tabii tabii, fazlasi olsun eksigi olmasin, cok haklisin..

Tarih: 29 Kasım 2004, 20:38 - İp: yok