abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Yeni Başlayanlar İçin Özellikler

1. En az 3 MegaPixel gerçek çözünürlük (interpolasyonlu değil)
2. Kaliteli CCD sensor... (alt segmentteki CMOS sensorlerin kalitesini tartışma konusu yapmayalım...)
3. Kaliteli cam lens (Kalitesi dünya kanıtlanmış şirketlerin üret.)
4. Optik Zoom en az 3x (digital zoom işe yaramıyor fazla önemli değil....)
5. Manuel ayar imkanlarının oluşu...
6. Kullanım kolaylığı ve otomatik modların görevini layıkıyle yerine getirmesi...
7. Garanti ve servis durumu... (mümkünse Servisi Türkiyede olsun ve hızlı ve ucuz bir şekilde çözebilsin sorunu)
....
ekleyebilirsiniz... Marka anmadan...

Tarih: 3 Temmuz 2004, 11:45 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Faydali oalabilecek güzel bir topic acilmis eline saglik abice, yeni baslayanlar icin bu özellikler yeterli. flas takma filtre takma olaylari biraz daha orta derecedekilere hitap eder onlarida katmaya baslarsak sonu gelmez bir bakmissiniz Proflarda bile olmayan makina özelliklerine cikmis oluruz. Ben marka yazmayi düsünüyorum abice sunu alin diye degil bu özelliklerde olan makinalari yazacagim siralama herhangi bir kalite siralamasina göre degil. Belki fiyat siralamasi olabilir......
Yok vazgectim cogunlukla kullandigim sayfada Pixele göre siraladim 150 e yakin makina cikti hepsini tek tek inceleyip hangi lens var bakmak lazim sonra manuel ayarlar varmi ve TR de servis ve garanti nasil hepsini bulunduran galiba ciksa ciksa 15 makina cikacak bunlarida tahmin ediyorum.Canon A serisi Kodak DX serisi Samsung, Sony, Olympus, HP,Pretec fazla bir secenek yok buna ragmen secmekte zorlanmalar oluyor.Bizim burda 282 model var buna ragmen secimde pek zorlanma olmuyor.Gerci böyle olmasi bir bakima iyi oluyor cesit fazlaligi rekabeti getiriyor.rekabet fiyatlari düsürüyor. Üstelik 15 gün kadar deneme imkani oluyor.Ihtiyaca cevap vermezse begenmediginizi söyleyip geri gönderebiliyorsunuz.Böyle bir durum mckyra gibi biri icin ihtiyaca cevap verip vermedigini anlamak icin yeterli.Yakinda avrupa birligine girince bizdede aynisi olur. Sunun surasinda AB ye girmeye ne kaldiki

#BlnF717' tarafından 03.07.2004 14:38:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2004, 14:39 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

blnf717...

Listeni yap ... Amme Hizm.Stevedigicams en iyiler e ekle...
Benim, McKyra nın ve Burkayın listesi burada...

Tarih: 5 Temmuz 2004, 08:54 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Bu topicte Yeni Başlayanlar İçin Özellikler.. i tartışalım... Bu özellikte ki makinalarıda ayrı bir topic olarak yapabiliriz...

Tarih: 7 Temmuz 2004, 09:22 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Topic kirliliği yaratmıyalım...

Tarih: 12 Temmuz 2004, 12:49 - İp: yok
  • 1