dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Video Kamera Secimime Yardim..

arkadaslar ben bi tane sony video kamera almak istiorum.fakat hangisini alcagima tam karar veremedim..beni bu konuda biraz aydinlatirmisiniz...

istedigim ozellikler:
-auto/manual focus olmasi
-gece cekiminin iyi olmasi
-cektigim resimleri bilgisayarima atabilmeliyim

benim butcem 500 ytl civarlarinda benim istedigim ozeliklere uygun;dedigim fiyata kadar bana tavsiye edebilecginiz makina varmi?

cevaplariniz bekliorum

Tarih: 6 Mart 2006, 14:02 - İp: yok
dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar az once bisey daha ogrendim bazi video kameralar fotograf cekemiomus hafiza karti yeri yokmus dolayisiyla sadece kasate video cekebiliomussun..benim istedigimin hafiza karti yeride olsun ayrica fotorafta ceksin sony'den baska onerileriniz varsa onlarida degerlendiririm simdiden cok tessekkur ederim

Tarih: 6 Mart 2006, 15:07 - İp: 195.***.**5.17
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

o fiyata iyi bisey almak zor.. standart bir video kamerada ne goruyosun aynısıdır.. 3ccd li mini dv alabiliyosanız alın. digerleri 3 asagı bes yukarı aynı.. ve cektikleri resimler cep telefonunuzla cekceklerinizden daha kotudur...

Tarih: 6 Mart 2006, 17:47 - İp: 85.***.**0.32
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

#Sarucabey' tarafyndan 11.03.2006 11:19:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2006, 19:02 - İp: 194.***.**9.29
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

o bütçeye çok zor be arkadaşım.bir arkadaş 3ccdli alabiliyorsan al demiş ama onlar da 1500 liradan başlıyor.panasonic nv-gs 140 mesela.ben sanyonun yeni modellerine bir bak derim,markaya aldanma ilginç makineler...hem de ucuz tabii.kolay gelsin

Tarih: 8 Mart 2006, 18:15 - İp: 85.***.**9.107
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Benim bildiğim kadarıyla işe yarar kalitede fotoğraf çekebilen video kameralar çok pahalı. Onun yerine ucuz bir kamera ve ucuz bir kompakt makina almak hem daha hesaplı hem daha ihtiyacı karşılar olacaktır.
benim hem fotoğraf makinesine hem video kameraya ihtiyacım vardı, bütçem ikisine yetmediği için Canon S2 aldım. Fotoğrafların kalitesi çok iyi, video kalitesi de öyle..Ancak 1GB kartla 640x480 30fps'de 7,5 dakika çekim yapılabiliyor, bu da yeterli değil tabii. ileride param olunca ayrıca ucuz bir video kamera alabilirim.

Tarih: 25 Mart 2006, 10:29 - İp: 85.***.**4.210
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Bence bu konu için yanlış yerde forum açmışsın. Burası yukarıda da görüleceği üzere Kompakt DFM Teknik forumu. Diğer bir konu da bu site fotoğraf makineleri ve fotoğrafçılık üzerine kurulmuştur. Biraz yanlış yerdesiniz galiba.

Tarih: 25 Mart 2006, 10:42 - İp: 81.***.**0.51
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sana yapacağın en iyi seçimi söylüyorum.Bu en iyiysi olur senin için.Gidip bir Sony S-600 fotoğraf makinası alıyorsun 370 ytl civarına.Yanında da yaklaşık 120-130 ytl ye 1GB memorystick pro/pro duo hafıza kartı alıyorsun.İnan bana video kameradan daha iyi çekim'i var.Tabii ortamın çok karanlık olmaması şartı ile.Arkadaşım da hem JVS kamera hem de Sony W5 fotoğraf makinası var.İnan W5 daha iyi bir video çekimine sahip.Ha unutmadan söyliyeyim,fotoğraf makinaları genelde video çekimi sırasında zoom yapamaz(pahalı modellerde zoom olayı vardır).Ancak 500 ytl'ye almayı düşündüğün video kamera hem eski sistem olacak ve gülle gibi ağır olacaktır,hem de S-600 gibi 6MP resim çekemeyecektir.
İllaki video alacağım diyorsan biraz daha para biriktir ve 700-800 ytl ye al.Birde kafanı Sony alacağım düüncesiyle doldurma.Piyasada Canon,Panasonic gibi markalarda var.Bir modele sıkışıp kendini şartlama onu alacağım diye.Gitgide fiyatlar düşmekte.
2.el almayı düşünürsen de gittigidiyor sitesinin güvencesinde malını satın alabiliyorsun.Araştırmanda kolay gelsin...

Tarih: 25 Mart 2006, 11:10 - İp: 85.***.**5.231
mahmutguven
mahmutguven (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

www.ucuzu.com/dijital-video-kamera-c38 Burdan fiyat aralığını ve özellikleri seçip iyi bir kamerayı ucuza alabilirsin. ama bu fiyata daha iyi bir Samsung alırsın. tavsiyemdir.

Tarih: 4 Ağustos 2009, 15:54 - İp: 88.***.**7.80
  • 1