bth
bth (üye)
Eskişehir / Doğa Fotoğrafçısı

Sony W290 Büyük Mp Fotoğraf Kayıt Prob.

Herkese merhabalar.

Bir yakınımın yurtdışından aldığı Sony W290 fotoğraf makinesinde 5mp den büyük çekilen fotoğraflar makinenin ekranında görünmesine rağmen pc ye aktarıldığında pc de açılmıyormuş. Fotoğrafın tamamı ya siyah oluyor yada fotoğrafın yarısı görünüyor yarısında acaip renklerde çizgiler oluşuyormuş. Bunun sebebi nedir? Nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Saygılarla....

Tarih: 17 Mayıs 2010, 00:00 - İp: 88.***.**3.219
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

bunun nedeni kartın arızalı olabilir yada kartın kaçak olabilir bence bir servise götür

Tarih: 18 Mayıs 2010, 10:59 - İp: 88.***.**3.137
bth
bth (üye)

Cihaz yurtdışından gelmiş. Eskişehirdeki servisi pek bu konulara hakim göremedik. Bne yazılımsal bir problem diye düşünürken adamlar içini açmamız gerekiyor gibi şeyler söylemişler.

Tarih: 18 Mayıs 2010, 11:01 - İp: 88.***.**8.39
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

kompakt makinelerde yazılımsal problemler olmaz yurtdışından geldiği için böyle bir arıza olabilir geçn sene bir müşterimin kartında 1000 tane resim vardı bastırmak istedi kartı açamadık çünkü kartı ve makineyi dubaide almış servise gönderdik bayanı servis arap ülkelerindeki sonylerin farlı üretim olduğunu ve sadece oralarda çalıştığını söylemiş

Tarih: 19 Mayıs 2010, 11:12 - İp: 88.***.**3.137
bth
bth (üye)

Çok ilginç bir durum. Makinenin sahibi olan yakınım eskişehirdeki servise gösterdiğinde makineyi başka kartlada denediklerini söylemişler. Yazılımları olmadığına göre ve başka kartla denendiği halde aynı problem devam ettiğine göre başka bir sorun var gözüküyor. Türkiyedeki bir açık arttırma sitesinden alınıp buraya yurt dışından gönderildiği için garanti sorunuda var. Umarım en kısa zamanda bu sorunun çözümünü buluruz.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 11:56 - İp: 88.***.**0.242
bth
bth (üye)

Örnek fotoğraf yüklüyorum.

Fotoğraflar böyle gözüküyor arkadaşlar. Makinenin kendi ekrarnında baktığımızda ve bilgisayarda küçük ön izimlemelerde fotoğraf tam gözüküyor.

#bth' tarafından 22.05.2010 13:05:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2010, 13:04 - İp: 88.***.**3.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

kart giren yeri temizle alkol ile yada hava ile.Bana bu dosyalarin kac mb oldugunu soyle.Mesela en yuksek mp de kac mb lik dosya fotograflar genelde...

Tarih: 6 Haziran 2010, 05:26 - İp: 221.***.**6.23
bth
bth (üye)

Merhabalar.
Alkol veya hava ile temizlemelerini ileticem onlara.
Fotoğraflar 12mp de iken boyutları 600kb ile 700kb arasında genelde.

Tarih: 6 Haziran 2010, 11:02 - İp: 88.***.**0.191
ozansan
ozansan (üye)

genelde 4mb olmasi gereken dosyalar 700kb falansa zaten sorun kartla alakali degil diye dusunuyorum.Tek bir yol var anlamak icin,makinanin kendi icindeki hafizasindada bu fotograflar 12 mp de ayni buyuklukte cikiyor ise,yani 700,800kb civari ise,demekki makina yuksek cozunurlukte sorun yasiyor diye sonuca varilabilinir....Makinadan direk pc ye transfer edince ortayan cikan durum bence kartmidir yoksa makinamidir sorusuna netlik kazandirir...

Tarih: 6 Haziran 2010, 13:18 - İp: 221.***.**6.23
bth
bth (üye)

Makinenin kendi hafızası olup olmadığını bilmiyorum. Akrabama ait makine olduğu için ama bunuda söylicem onlara. Birde fotoğraflar makinenin kendi ekranında bakıldığı zaman normal gözüküyor. O gri kısım hiç çıkmıyor ama bilgisayara aktarıldığında durum ortada. Makine yurtdışından alındığı içinde burada garanti problemi yaşıyorlar. Eskişehirdeki serviste pek bişey diyemeyince durum iyice karışık bir hal aldı.

Tarih: 6 Haziran 2010, 15:47 - İp: 88.***.**1.86
ozansan
ozansan (üye)

Ben Japonyadayim yani orda hicbir sekilde yapamazlarsa gonder soktururuz garantiye falan neyse halletsinler...Daha baskada yardimci olamam sanirim...

Tarih: 8 Haziran 2010, 14:27 - İp: 221.***.**6.23