burak2254
burak2254 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony T100 Ün Bir Zaafı Var!!!!

HERKESE MERHABA.. GECENLERDE, FOTOGRAF MAKİNASI ALDIM, ARASTIRMALARIM SONUCU SONY DEDİM, CARL ZEİSS DEDİM, 5X OPTİK ZOOM DEDİM VE EN SONUNDA AMERİKADAN SONY DSC-T100 GETİRTTİM... EVET BU MAKİNE DISARIDA COK GUZEL CEKIYO,,, ANCAKK KAPALI MEKANLARDA VE ISIKSIZ MEKANLARDA Kİ AYARLARIYLA O KADAR OYNAMAMA RAGMEN KÖTÜ ÇEKİYO ARKADAŞLAR,, VE BENİM MORALİM BOZULDU.. ACABA BU MAKİNE HAKKINDA AYRINTILI BİLGİSİ OLAN VAR MI???
YOKSA DÜNYANIN EN İYİ DİJİTAL MAKİNALARI CANON VE NİKON MU??? YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM, TESEKKUR EDERIM...

Tarih: 12 Haziran 2007, 17:46 - İp: 88.***.**7.224
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

merhaba,
genelde kapalı mekanlarda iyi sonuç verir.Ancak ışığın had safhada zayfı olduğu ortamlarda Scene Selection'dan ISO High Sensitivity modunu seçerseniz alet 3200 isoya kaar çıkmaya zorluyor kendisini.
Program Auto modundan auto iso veya iso 400 veya iso 800 ayarını seç ve böyle çekmeye çalış.
Bu aleti ben de kullanıyorum ve memnunum.

Tarih: 12 Haziran 2007, 19:00 - İp: 88.***.**2.183
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dunyanın en iyi makinalarının canon ve nikon oldugu fikrine sırf gece cekimi yapamadıgınız için varıyorsanız eger sorun sizdede olabilir..
ısıksız mekanlarda makinanızı sabıtlemeniz gerektigini,ısoyu mumkun mertebe ve rahatsız etmeyecek seviyede artırmanız gerektigini,mumkunse dıyaframı acıp enstantaneyı kısaltarak cekim yapılması gerektigini biliyorsunuzdur..

butun bunlara uydugunuz surece sorun yok ancak uymuyorsanız makinanın markasının onemi yok,hepsi aynı sonucu verir..

makınada manuel dıyafram enstantane ayarı yoksa eger bu gibi durumlar için ozel cekim modlarını kullanmanız ve ne olursa olsun makinayı sabıtlemenız enaızndan tıtretmemenız gerek..

t100 cokca pahalı olmasına ragmen guzel bir makina diye biliyorum..

#gaijin' tarafından 12.06.2007 19:07:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2007, 19:03 - İp: 88.***.**7.220
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraf kavramının bazı kuralları var, fizik yasaları gibidir bu yasalar. Az ışıklı ortamda fotoğraf çekmek her makine için daha zordur. Az ışıklı ortamda ani hareket eden nesneleri flaş kullanmadan net çekebilen bir makine yeryüzünde mevcut değildir mesela.
T100 az ışıklı ortamda nikonlardan ve canonlardan daha başarılıdır, çünkü makinede Stody Shot var. Düşen enstantane nedeniye doğan sarsıntılardan kaynaklanan problemlerin bir kısmını çözebilir.

İso ayarını 400 yapın, ya da flaş kullanın.

Tarih: 12 Haziran 2007, 19:16 - İp: 88.***.**2.25
burak2254
burak2254 (üye)
İstanbul / Amatör

VERDIGINIZ BILGILER ICIN COK TESEKKUR EDERIM,,

Tarih: 12 Haziran 2007, 20:56 - İp: 88.***.**9.222
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

merhaba
bende kullanıyorum,
gece çekerken genelde "soft snap yada twilight portrait"
modlarında çekersen iyi sonuçlar alırsın.
Bu tür makinalarda en iyi verim DSC-V3 modelinden aldım,nerdeyse SLR ye yakın özelliler vardı.Şimdiki modelerde ise H serisi iyi,Kurcalayarak öğrenilir.Bozulmaz nede olsa

Tarih: 12 Haziran 2007, 20:59 - İp: 85.***.**3.96
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba sony nin t serisinde diyafram 3,5 tir makineyi daha ince ve şekil gösterebilmek için sanırım gün ışığında sorun yok ama ışığın az olduğu yerde pek fazla bi performans beklemek lazım...ıxus serisi bu konuda gayet iyi deneyimlerimden var sayarak konuşuyorum 15sn uzun pozlama ve 2,8 diyafamla çok iyi sonuçlar alınabiliyor...

Tarih: 13 Haziran 2007, 00:39 - İp: 85.***.**2.40
2.05_fuji
2.05_fuji (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar şu her5kezin kabul ettiği bir gerçektirki objektifi içeride hareket eden makineler (sony T serisi gibi) gece çekiminde %10-30 arasında aynı özelliklerdeki makineleren başarısızdır. araştırın sizde görüceksiniz bunu

Tarih: 13 Haziran 2007, 21:43 - İp: 88.***.**4.236
  • 1