dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony S 600 Yardımı....

arkadaşlar sony s600 almayı düşünüorum ama benim için gece çekiminin kaliteli olmazsı lazım bu makinanın gece çekimi nsl? bide 350-375 arası gece çekimi oldukça kaliteli olan başka önerebileceğiniz bi makina varmı? şimdiden herkese teşekkür ederim

saygılar....

Tarih: 13 Nisan 2006, 15:00 - İp: yok
pro_acemi
pro_acemi (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben de bu konuda yardım bekliyorum çünkü sony s600 ve canon a530 arasında kararsızım. Bu makinenin gece çekimleri kötü diye duydum ama galeride gayet iyi gece fotoğrafları var. Makineyi kullanan varsa yorumlarını bekliyorum

Tarih: 31 Temmuz 2006, 16:19 - İp: 85.***.**1.149
hakan33333
hakan33333 (üye)
Ankara / Meraklı

özellikler incelendiğinde, canonda 4x optik zum ve macro 5cm diyor. manuel odaklama var diyor. canonu kullanmadım. s600 kullanıyorum, makro 12 cm. bu gerçekten canımı sıkıyor.

gece çekimleri hakkında tam bir şey diyemem; ama biraz da çekime bağlı. ıso 80'de, tripotla çekerseniz güzel olur. net bir şey diyemem çünkü başka aletle gece çekimi yapmadım. ama canon daha iyi gibi görünüyor. ikisinin özellik bakımından bir karşılaştırmasını yapın. makrolardan hoşlanıyorsanız, canonu alın derim. yani ben olsam, canonu alırdım. ama ikisini de iyice inceleyin. örnek fotoğraflar için sitede fotoğraf makinası adına göre arattırabilirsiniz. bizim bildiğimiz zikrullah kullanıcı isimli zakir bey var s600 kullanan. güzel fotoğrafları var. başka kullananlar da var. bakmak lazım siteye.

Tarih: 16 Ağustos 2006, 22:58 - İp: 85.***.**4.37
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Gece fotoğrafları çekimi önemliyse dikkate almanız gereken önemli bir parametre minimum çekim hızıdır. Zira fotoğraf makinesini bir tripod yardımıyla sabitleyip, örneğin 10-15 saniyelik bir çekimle hem de yüksek İso değerlerine gerek duymadan tertemiz fotoğraflar elde edebilirsiniz. İki makine bu açıdan kıyaslandığında Sony en fazla 1 sn süre tanırken Canon da bu 15 sn ye çıkıyor. Sony de ise bu açıdan öne çıkan özellik 1000 İSO ya kadar çıkabilmesi. Ancak burda önemli olan o iso değerinde elde edilen fotoğrafın kalitesi. Ben fazla grenli olacağını ve fotoğraf kalitesinin oldukça düşeceğini tahmin ediyorum. Sony kullanmadım ama A520 kullanmış biri olarak A530 u rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 09:52 - İp: 81.***.**0.51
  • 1