today55
today55 (üye)
Samsun / Amatör

Sony İle İlgili Önemli Soru

Merhaba arkadaşlar benim iki sorum var.

1- Sony DSC - 380 14.1 Megapixel dijital fotoğraf makinem ile video kayıt yaptığım zaman mp4 formatında çok güzel kayıt yapıyor. USB kablosuyla bu görüntüleri PC e aktarabiliyorum. Bununla birlikte PC deki mp4 formatındaki başka videoları fotoğraf makinesine yüklediğimde makine bu videoları göstermiyor. Sadece kendi çektiği videoları oynatıyor. Bunun sebebi ne olabilir. Sonuçta video formatı aynı mp4. Neden kendi çekmediği videoyu oynatmıyor ?

2- Sony DCR - SR35 Handycam 30 GB 40x Optical Zoom kameram ile çektiğim MPG videoları PC ye USB kablosu ile aktarıyorum. Aynı videoları tekrar Kameraya geri kopyalayamıyorum. Kamera Harddiskine PC den kopyalama yapılamıyor.

Bu sorunların çözümü var mıdır ? Kısacası bu cihazlarımla Pc deki diğer videoları izleyebilir miyim? Teşekkür ederim..

#today55' tarafından 20.05.2010 12:51:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2010, 12:46 - İp: 78.***.**2.104
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Videolarınızı Easysoft Sony MP4 Video Converter tarzı bir çevirici ile çevirip denemenizi tavsye ederim.Codec farkı olablir yada fotoğraf makineniz belli bir ölçüde ki videoları oynatabiliyor olabilir.Atıyorum fotoğraf makinesi 327*297 mp4 kayıt yapıyordur bilgisayarınızdaki videolar buna uygun değilse formatı mp4 olsa bile videoları oynatamayabilir.

Video kameranında menüden bellek ayarına bir bakın.

Bunlar benim aklıma gelen tahmini cevaplardır.

Tarih: 21 Mayıs 2010, 13:05 - İp: 78.***.**6.243
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

1. neden yukarıda belirtildiği gibi video ebatlarının farklı olması olabilir.
2. neden her mp4 aynı değildir. bu formatın da kendi içinde bir sürü farklı kalitesi vardır. mp3 de nasıl 32-64-128-256... gibi kbps seçenekleri varsa mp4 te de durum aynıdır. farklı kaliteleri çalmaz.

Tarih: 22 Mayıs 2010, 00:02 - İp: 88.***.**6.116
bth
bth (üye)
Eskişehir / Doğa Fotoğrafçısı

Konunuzu dağıtıyorum galiba ama daha fazla cevap yazılmış bu konuya o yüzden buraya yazıyorum.
Buna benzer bir sorunda benim bir akrabamın aldığı makinede gereçekleşiyor. (W290) Onda video değilde 5mp den büyük fotoğraflar açılmıyor. Mesela yarısı açılıyor yarısı açılmıyor. Bunun sebebi nedir?

Tarih: 22 Mayıs 2010, 11:49 - İp: 88.***.**3.140
luciferman
luciferman (üye)
İstanbul / Amatör

konuyu daha da dağıtayım isterseniz, WX1 kullanıyorum ve sony'nin W serisinin video çekimlerinde arka fonda bi cızırtı var. Acaba kimse bunun farkında değil mi, bir de odaklama sorunu yaşıyor makine, sabit bi yere koyup çekseniz 10 dakikanın 5 dakikası flu çıkıyor, aptalca bu özelliklerinden kimse rahatsız değil galiba yada kimse güzel ve sessiz video çeken kompakt bi kamine görmemiş!!!

Tarih: 2 Ağustos 2010, 14:17 - İp: 85.***.**3.220
  • 1