varlok1
varlok1 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony F828 Problem!!!!(acil Yardim)

arkadaslar yaklasik 3 ay önce sony f828 aldim ve aksilik bu ki tam ulke disina cikacagim su gunlerde makinada bi problem meydana geldi,sorunun giderilmesi 1 ay surebileceginden servise veremiyorum cunku dedigim gibi ulke disina cikicam bu sure zarfinda isin özü tek umidim sizden gelecek cevaplar umarim derdimin dermani aranizdan biridir...
sorun su : makinay1 actigim zaman menuler kendi kendine degisiyor her zaman yapmiyor ama genelde durum bu mesela tam fotograd cekecekken birden izleme moduna yada diger modlara geciyor bu islem saniyede 3 kere filan oluyor haliyle reim cekemiyorsunuz yada sansa deklansore basip dogru menuye denk gelmesini umuyorsunuz konu hakk1nda b1lg1s1 olanlar yanitlarsa cok buyuk bi iyilik yapmis olur simdiden ilginize tesekkurler

Tarih: 29 Mayıs 2005, 22:09 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bu tür hatalar, bazen makineyi resetleyince düzelebiliyor. Makinenizi reset ettiniz mi? Kart yuvasına yakın bir yerde küçük bir reset düğmesi/deliği olması gerekir. Buraya ince bir cisim sokup itin. Bu işlemden sonra, tarih ve saat hariç diğer ayarları yeniden yapmanız gerekecektir.

Tarih: 29 Mayıs 2005, 23:51 - İp: yok
varlok1
varlok1 (üye)
İstanbul / Amatör

diger islemler nedir?

Tarih: 30 Mayıs 2005, 10:37 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Reset işleminden sonra düzelmediyse, pilini çıkarıp birkaç dakika bekletin ve tekrar takın. Bu arada, firmware sürümünü kontrol edin, yanlış hatırlamıyorsam en son sürüm (version) 2 olması gerekir. Eğer daha eski bir sürüm ise güncelleme yapmanız gerekiyor. Bütün bunlar da fayda etmediyse, servisine götürmekten başka bir çare yok. 3 ay önce aldığınıza göre Garanti kapsamındadır zaten.

Tarih: 30 Mayıs 2005, 15:26 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Makinenin tamiri 1 ay değil yaklasik yarim saat sürer.
Çok kez karşımıza çıkan bir durum bu.Tuş takımının altındaki rubber kontaktların pcb yikirletmesinden veya push butonların fazlaca basılmasından kaynaklanan plonjon hatası...Garanti varsa git götür sen yada başkasına açtırma

Tarih: 1 Haziran 2005, 13:47 - İp: yok
  • 1