biomer
biomer (üye)
Denizli / Amatör

Sony Dsc W-7 Arıza Hakkında Yardım

Sony dsc w-7 model fotoğraf makinemi kapatırken objectif iceriye girmedi bir kac kez hareket edip girmeye denedi ama girmedi ve ekranda "turn the power off and on again" seklinde hata veriyor acıp kapadıgımda ise aynı seyler tekrar ediyor. yardım ederseniz sevinirim...

Tarih: 3 Ekim 2006, 23:10 - İp: 85.***.**0.156
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

makinayi kapat. lens disaridayken alt kismini (tripd yuvasinin oldugu yuzey) elinin ayasina hafifce bir kac kere vur.

duzeldi degil mi? gecmis olsun... makinanin islanmamasina dikkat et ve de soguktan sicaga geldiginde 1 saat falan makinayi acma ki icindeki yogunlasan buhar yokolsun.

Tarih: 8 Ekim 2006, 12:57 - İp: 85.***.**6.243
iminsane
iminsane (üye)
İstanbul / Amatör

Benimkinin de önce ekranı kırıldı. Ama hala fotoğraf çekiyordu ama bir gün objektif kapandı ve bir daha açılmadı. Şimdi öylece kenarda duruyor. Bu arada vurma işini denedim ama bende işe yaramadı...

Tarih: 19 Ekim 2006, 19:27 - İp: 195.***.**6.67
biomer
biomer (üye)
Denizli / Amatör

sahsen benim makina ne düştü ne de bir yere carptı. bir ihtimal cantasının icinde objectif acılmaya zorlanmış olabilir bunun neticesinde bu oldu. neyseki lensde bi sorun yokmus icerdeki mekanik kısmı halledip 50 ytl ye kurtulduk.

iminsane ciddi alıp bizle paylastıgın için teşekkurler, hani bazı cok bilmisler gibi yok o ortamdan bu ortama gectiginde acmmıcan surasını vurunca düzelir gibi miladdan önceki yolları bize tavsiye etmedin. da guzel makinalar senin olsun iminsane. tekrardan saol.

Tarih: 20 Ekim 2006, 00:02 - İp: 85.***.**9.206
iminsane
iminsane (üye)
İstanbul / Amatör

Biomer, Rica ederim.50 YTL'ye sony servisinde mi yaptırdın?

Bu arada bsr nickli arkadaş da çok anormal şeyler söylememiş aslında, yanlış anlaşılma olmuş herhalde...

Tarih: 20 Ekim 2006, 12:49 - İp: 195.***.**6.67
biomer
biomer (üye)
Denizli / Amatör

dogruluk payı olabilir ama bana pek mantıklı gelmedi neyse ona da tesekkurler.
evet sony servisinde yaptırdım. ben cihazı yurt dısından almıstım elimde bütün faturalar var ama.. ondan dolayı garanti belgesi gecerli olmadı. neyse ucuz atlattık...iyi calısmalar

Tarih: 20 Ekim 2006, 18:41 - İp: 85.***.**9.206
hakandaspinar
hakandaspinar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu hatayı benim makinada yapmaya başladı önce yurtdışı bir siteden kamera lensiyle ilgili bir parçanın zorlanma yoluyla takılıp fazla güç istemesi hatası
olduğunu anladım ve minik bir yıldız tornavida vasıtasıyla cihazımın dış kasasını daha sonra orta ekranın bulunduğu filmli parçayı söktüm ve lensin açılıp kapanmasını sağlayan mekanizmayı söktüm mekanizmaya bağlı dişlileri hareket ettiren motoru bataryadan kablo uzatarak voltaj verdim aralıksız çalıştıgına emin oldum ve lens mekanızmasının dişlilerini manuel olarak ufak tornavıdamla çevirip ileri geri gelmesini sağladım daha sonrada tam tur çevirdiğimde lens tamamen kapandı ve kitlendi hee tabiii lensin dışarıda kalmasını sağlamak için lens açıkken bataryayı söktüğüm için kilitlenmeden önce hareket ettirip takılan bir parça varsa da düzelmesini sağlamış olmaliıyımki daha sonra parçaları dikkatlice söktüğüm gibi özellikle dişli motoruyla lens mekanizmasının arasında kalan dişliyi iyi oturtum yuvasına bütün parçaları takıp cihazımı eski haline döndürdüğümde cihazımın açılışta 2-3 defa lensi açıp kapaması ve daha sonrada turn the power off and on again hatasını vermesini düzeltmiş oldum.
Eger kendine güvenen el marifeti olan biriyseniz bence servisten önce deneyin ben ilk defa fotoğraf makinası açtım ve tamirinde başarılı oldum.

Tarih: 11 Ağustos 2010, 02:56 - İp: 212.***.**3.63
  • 1