serbayarda
serbayarda (üye)
Eskişehir / Meraklı

Sony Dsc-s40 İle İlgili Bilgi?

arkadaşlar forumda aradım ama tam olarak bulamadım s-40 ile ilgili bilgi..varsa bilgisi olan bir arkadaş burdan yanıtlarsa sevinirim...amatör bir kullanıcıyı ama fotoğraf çekmeyi inanılmaz seviyorum kendi halimde çekimler yapıyorum fakat daha iiyisini yapabilmem için sanırım ayarlarını iyi bilmem lazım kullanan varsa eğer sony dsc-s40 modeli ile ilgili bilgi verebilirmi?şimdilik makine hoşuma gitti,sadece kart olayını tam bilmiyodum meğer memory stickmiş oldukça pahalı çıktı sağlık olsun alcaz artık mecburen napalım...fiyatları konusundada bilginiz varsa sevinirim...birde pili uzun süremi dayanıyor acaba?aldığım 4 gün oldu baya da kurcaladım ama bitmedi sony kendi pilini koymuştu gerçi şarzlı pilde aldım ama ...sadece bir kere bitti dedi göstergesi full olmasına rağmen sonra biras açtım kapattım yeniden çekmeye devam etti..herneyse çok uzattım sanırım yardımcı olabşlirseniz çok sevinirim..iyi günler...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 00:58 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili serbayarda, makinen hayırlı olsun. Makinende yapacağın hiç bir ayar yok çünkü makinan ultra kompakt sınıftan. Sadece basacak ve çekeceksin. Piline gelince, aldığın pilin miliamperiyle ilişkili; ne kadar çok miliamper, o kadar uzun kullanım...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 01:31 - İp: yok
serbayarda
serbayarda (üye)
Eskişehir / Meraklı

çok saol dostum peki makine nasıldır?tavsiye edilirmi?benim hoşuma gitti ama tabiiki siz bu işi daha iyi bilen insanlar tarafından söylenmesi daha net olur.sanıım tek kötü yanı memory stick olması bildiğim kadarıyla da memory stickin diğerlerinden yani diğer hafıza kartlarından hiç farkı yok deilmi?sizce kaçlık almalıyım?256 109mlyon 512 169 mlyon...ne dersiniz?

Tarih: 12 Temmuz 2005, 11:27 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

gayet kaliteli bir makinedir, fiyatı da iyi. hayırlı olsun. tek kusuru manuel ayarlarının olmaması. tamam memory stick de sd carda göre biraz pahalı ama biraz daha süratli. ve 40-50 ytl'nin o kadar önemi de yok. amatör bir kullanıcıyı 256 mb'lık kart fazlasıyla idare eder. ama video da çekecekseniz o zaman daha yüksek kapasiteli bir kart almalısınız.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 11:51 - İp: yok
serbayarda
serbayarda (üye)
Eskişehir / Meraklı

yardımcı olan herkese teşekkürler saolun şimdi makinemi daha çok seviyorum)yalnız son bişi daha sorucam bazen pili full gözüküyo ama zoomlu çekim yapmak istediğimde birden bitiyo pili sonra açıyorum yeniden zoomsuz çekim yapabiliyorum pili bitmiyo,neden olduğunu tam anlayamadım ama?haklısınız aslında 40 50 vericez artık kalite pahalıdırtekrar saolun ...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 14:05 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

sevgili serbayarda, zoom yaptığında makinenin içinde küçük bir motor devreye girer, bunun epey enerji harcadığını sanıyorum. Bunu çalıştırdığında pili sömürüyor, ancak makineyi açıp kapadığında piller birazcık kendini toparlıyor diye düşünüyorum. Bu yaşadığın durum flaşlı çekimlerde de başına gelebilir. Flaş ta bir pil canavarı sayılabilir. Fakat bu sorunu yeni şarz edipte taktığın pillerde yaşamaman lazım. Karşılaştığın durum, şarzı bitmeye yüz tutmuş pillerin can çekişmesi hali gibi geldi bana...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 15:26 - İp: yok
serbayarda
serbayarda (üye)
Eskişehir / Meraklı

olabilir valla abi makinenin içinden çıkan sony pildi kullandığım neyse aldım 2300 lük şarzlı pillerden ...ya bişi daha sorcam belki ayrıda konu açarım çünkü lazım bugünde...ben bugün memory stick bakmaya gittim 512 mb sony pro 2 çeşit var biri 144 diğeri 177 sanırsam pahalı olanda magic data teknolojisi varmış sizce napıyım?yani acaba bu sony nin yaptığı bir aldatmamı değermi aradaki farkı vermeme?

Tarih: 12 Temmuz 2005, 15:35 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba serbayarda, makinen her ne kadar bu yıl piyasaya sürülmüş olsa da (şubat 2005) daha üst teknoloji bir memory stick'i tanımayabilir. Eğer pahalı olanı almaya karar verirsen mutlaka makinanla git ve deneyerek al. Ancak bana soracak olursan da pahalı olanı almana hiç gerek yok, çünkü makinen 4 mp bir kompakt, sonuçta öyle aşırı bir yazım hızına ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 17:52 - İp: yok
serbayarda
serbayarda (üye)
Eskişehir / Meraklı

öncelikle droral arkadaşıma çok teşekkür ediyorum yardımları için saolasın dostum çok yardımın dokundu...memory stick e gelince sandisk in bir modeli gözüme çarptı produal modeli çok hoşuma gitti fiyatıda 125 ti extrasıda hem dijital makineye hemde kameraya takılabilmesi bir adaptörü var ona takıp foto makinesine normal olarak ise kameraya takılıyor benimde sony kameramda vardı 512 lik aldım iyi bir iş yapmışımdır inş. zaten deiştirme hakkımda var olmazsa...herşey için tekrar teşekkürler

Tarih: 12 Temmuz 2005, 19:24 - İp: yok
  • 1