sedatbb
sedatbb (üye)
İzmir / Meraklı

Sonunda Aldım Ama

arklar pretec dc3a30 aldım.ama sanırım biraz gıcık bir alet.evdeyim normal lamba yanıyor.ama ben hicbir seyi netliyemiyorum.yani AF olmuyor hic.hep kırmızı cıkıyor.bu kadar kotumudur.yoksa bir ayar varda benmi bilmiyorum?ne yapmalıyım

Tarih: 4 Temmuz 2005, 21:31 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Bence senden kaynaklanıyor.Mesela bu sitede moral adlı arkadaştada aynı mak.var ve çok başarılı fotoğrafları yüklü.

Tarih: 4 Temmuz 2005, 21:40 - İp: yok
sedatbb
sedatbb (üye)
İzmir / Meraklı

olabilir dostum.ne yapmalıyım dedim zaten.???bisey daha sorcam bu makinenin flashı makine acılınca otomatik acılıyormu?benimki acılmıyorda

he bu arada almak isteyenler.izmir caerfour da var.599ytl

bu arada kumandayı hs ye sordum.45usd+kdv diyorlar.yuh diyorum

#sedatbb' tarafından 04.07.2005 23:08:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2005, 22:06 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Flaşı senin kendi isteğine bağşı olması lazım.Yapman gereken konusunda hımmmm....Hee buldum!
Makinayı kesin sabir tut ve dene bakalım.Sonuçuda buraya yaz.

Tarih: 5 Temmuz 2005, 23:19 - İp: yok
sedatbb
sedatbb (üye)
İzmir / Meraklı

yok yok olmuyor denedim.los bir oturma odası flash acık.duvara tutuyorum.af kırmızı.ısıgı acıyorum.koltuga tutyorum gene kırmızı.sonsuza alınca tamam.ama istedigim yere focus yapamıyorum. focus yaparken ekran once neden kararıyor.

pretec kullananlar.boylemi oluyor?

Tarih: 6 Temmuz 2005, 11:33 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Sanırım mak.problem var.Bence aldığın yere bir göster.

Tarih: 6 Temmuz 2005, 17:58 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

makinada af asist lambası yoksa gece lamba dahi olsa netleyemeyebilir.pretecde yok. bende z2 vardı aynı sorun oluyordu.bu normal.bu makina ile herkes harika fotoğraflar çekiyor. oğuz un makrolarına bir bak. olmazsa ona sor

Tarih: 10 Temmuz 2005, 10:46 - İp: yok
alabi9001
alabi9001 (üye)
Ankara / Amatör

Aletinde bir şey olduğunu sanmıyorum.Bizim arkadaşta aynı şeyleri söylüyordu, ben makineyi denedim şaşırdı(tripod kullandım) o da o zaman yeni almıştı, Loş ortamlarda biraz kendi zorlaman gerekiyor yani birkaç kere deniyeceksiz ve hiç titremeden mümkünse tripod kullan...

Sırf bunun yüzünden diğer bir arkadaş almaktan vaz geçmişti, dedim bak bu loş ışıkta böyle çeker dedim zor vazgeçirdim...

Tarih: 16 Temmuz 2005, 17:54 - İp: yok
  • 1