turmat
turmat (üye)
İstanbul / Amatör

Sigma Dp1 Hakkındaki Görüşleriniz

Herkese merhaba,

Uzun süreden beri Nikon'un analog ve kompakt modelini kullanmaktaydım. Fotoğraf bastırmayı seven biri olarak arkadaşlarımdan aldığım örnek pozların 15X21 cm. gibi büyük baskılarda ve hatta daha küçük baskılarda bile filmli bir makinada çekilmiş bir fotoğraf kadar net çıkmadığını gördüğümden bunu hep erteledim. Bu konuyu biraz araştırdığımda sensör boyutunun baskı netliği için megapikselden daha önemli olduğu sonucuna vardım. En iyi sonucun DSLR makina ile alınabileceğini biliyorum ancak bu tip makinaları da her zaman taşımak çok zor olduğundan kompakt ancak sensörü büyük bir makina olarak Sigma DP1'i buldum. Bu makina hakkındaki görüşlerinizi veya sizin varsa başka bir önerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 15:52 - İp: 85.***.**7.97
mandela
mandela (üye)
İstanbul / Meraklı

bu makineyle ben de ilgileniyorum,ama hiçbiryerde göremedim. acaba daha satışı başlamadı mı ?

Tarih: 15 Eylül 2007, 15:36 - İp: 195.***.**6.179
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Söylediğiniz boyutlardaki baskılarda 4MP lik kompakt Sony P-9 makinamdan aldığım çıktılar oldukça temiz ve kaliteli.. Yeni makinalarda (neredeyse tümünde) A4 boyutuna kadar hiç bir sorun yaşanacağını zannetmiyorum...

Tarih: 16 Eylül 2007, 05:39 - İp: 88.***.**3.223
turmat
turmat (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bu makinanın satış tarihi ile ilgili Türkiye Temsilcisi Reproset'ten tatmin edici bir yanıt alamadığım için almaktan vazgeçtim ve bunun yerine Leica D Lux 3 model bir makina aldım. Baskı sonuçları ve menü kullanımı gayet iyi. Bu makinayı düşünenlere öneririm.

Tarih: 17 Eylül 2007, 08:59 - İp: 85.***.**9.204
  • 1