ahmethoca
ahmethoca (üye)
Erzurum / Amatör

Samsung S 850 Objektif Kapanmıyor

SORUNUM şöyleki makinayı açıyorum sıkıntı yok fakat 1-zum yaparken birden makina 3 kere düd düd düd diye bir ses çıkarıyor ve kapanıyor objektif dışarıda kalıyorr. 2- makinayı kendim kapatmak istediğim zaman objektifini içeri alıyo ama tam kapanmadan 2-3 milim dışarıda kalıyor yine o düd düd düd sesini çıkarıp öylece kalıyor merceğin önündeki kapaklar yarı kapalı kalıyor yani. Bu arada yeni pil aldım denedim hep aynı. sizin bu konudaki görüşlerinize değer veriyorum acaba makina arızalımı iademi etsem mi yoka başka bir sıkıntımı var hepsiburada .com dan almıştık 8 işgünü iade süresi var o süreyide kaçırmak istemiyorum acil yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. şarzlı pilleri henüz gelmedi acaba ondanmıdır diyorum ama aynı makinadan arkadaşlarla 4 tane aldık onlarda böyle birşey yok. duracell pillerle şimdilik çalışıyor.

Tarih: 10 Şubat 2008, 17:21 - İp: 85.***.**4.15
ferhatdeni
ferhatdeni (üye)
Niğde / Amatör

Aynı makine bendede var norma piller ile çalışmıyor. Şarjlı piller ile sorunun çözülür.

Tarih: 11 Şubat 2008, 15:31 - İp: 194.***.**2.153
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

normal pillerle makine calısmaz,calıssada dediginiz gibi daha fotograf cekmeden kapanır.
duracel piller 50-60 fotografa kadar calıstırır.
2700luk sarjlı piller ve onlara uygun iyi bir sarj cıhazı alın.makinenin pil tuketiminede baglı olarak 300-400 fotograf cekebilirsiniz boylece.normal pillere bosuna para vermeyın,aldıgınız pilleri kumanda saat vs gibi yerlerde kullanın.

Tarih: 11 Şubat 2008, 23:05 - İp: 78.***.**6.91
ahmethoca
ahmethoca (üye)
Erzurum / Amatör

arkadaşlar teşekkürler bende normal pil derken duraceell pil almıştım ama ilk takışta bile o problemi yaptı şarjlı pillerinide almıştım hb.com dan ama 10 gün oldu hala gelmedi teşekkürler

Tarih: 11 Şubat 2008, 23:36 - İp: 85.***.**5.188
ahmethoca
ahmethoca (üye)
Erzurum / Amatör

arkadaşlar bugün yetkili servise baktırdım makinanın sorunu objektifin çarkları varmış dişlilerinde (son dişli) kırık varmış zaten objektif açılırken çıt diyede bir ses çıkarıyordu bazen kapanması o dişliyi atlamasından oluyormuş bugün makinayı iade gönderdim ve aynı amkinadan yenisini baktım fakat önümüzdeki hafta istanbula gideceğim için internetten almayı düşünmüyorum oradan bir mağazadan alacağım erzurumda aynı makina 350-370 civarı ben 250 ye almıştım yardımlarınızdan dolayı teşekkürler

Tarih: 14 Şubat 2008, 00:09 - İp: 85.***.**3.131
  • 1