sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

S2yi Bilgisayar Tanımıyor Du Tanıdı

tamam arkadaşlar aşağıdakileri yazmıştım kasanın önündeki YSBden tanımıyormuş arkadan taktım oldu ama makro sorusuna cevap bekliyorum en çok merak ettiğim buydu ama başamadım
"Yaw arkadaşlar aldık makineyi birkaç deneme çektik ama yok tanımıyor CDsinden full kurdum ne olur ne olmaz diye ama olmadı yaw USB aygıtı tanınmadı diyor bilgisayardamı yoksa makinede mi var birşey bir püf noktası falan mı var A400 vardı önceden çat diye tanıyor onu bu niye böyle oldu anlamadım"

ayrıca 0cm makro nasıl çekiliyor bir türlü netleme yapmadı valla

#Sarucabey' tarafından 22.12.2005 14:40:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2005, 14:37 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tanır tanır merak etme.Biraz uğraş.x
o cm için öncelikle auto harici bir moda al. Mesela p ye getir.Makro düğmesine bir süre bas.Süper makro moduna gelecektir. Artık 0 cm den çekebilirsin.

Tarih: 22 Aralık 2005, 14:42 - İp: 81.***.**6.209
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

msn varmı sende pazarbey ordan görüşelim mi valla olmuyor p de makro tuşuna basıyorum nesneye yaklaşıoyurm ama olmuyor ortadaki kare yeşil değil sarı oluyor yani netlemiyor

Tarih: 22 Aralık 2005, 14:58 - İp: 194.***.**9.29
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey'in dediği gibi yapın işte.Bizde ondan öğrendik.
Ayrıca p modunda makro düğmesine uzun bas.Lalenin içinden s harfi çıkacak.Sonra sıfırdan çek.Tripod kullan ya da titreme falan filan.Kolay gelsin.

Tarih: 22 Aralık 2005, 15:20 - İp: 81.***.**7.253
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

La havle nasıl olmazmış.Entleme yapabilmesi için ışık yeterli olmalı ama.Af yardımcı ışığının menzili dışında olduğu için objenin üzerine düşen ışığın iyi olması lazım.
[email protected]

Tarih: 22 Aralık 2005, 23:18 - İp: 81.***.**4.4
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

pardon pazarbey acele ile "bir süre bas" kelimesini bas olarak okumuşum o yüzden bir kere basıyorum olmyor diyorum şimdi oldu ama, Aması şu odaklama noktasını manuel olmuyor orta noktada odaklama yapılıyor o yönü biraz kötü gibi sadece

Tarih: 23 Aralık 2005, 01:18 - İp: 194.***.**9.29
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Şimdi la havle de benden.Odaklama noktası süper makroda zaten ortada olur.Manuel ayarlayıp ne yapacaksın.Normal makroda yapabilirsin ancak.Set düğmesine basarak.Bu özelliğin nesi kötü?

Tarih: 23 Aralık 2005, 01:33 - İp: 81.***.**7.253
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

yorum getirmek suçsa özür dilerim tamam tamam sustum.

o zaman başka bir şey sorayım hani perde hızını 1/3200 oluyorya o zaman lcd de hiçbirşey gözükmüyor ozaman bu su damlaları falan nasıl çekiliyor flaşı mı açıcaz? yada?

birde bu gene perde hızı ile alakalı 15" yapınca gece karayolunu çekiliyorya arabaların farları ışık hüzmesi şekilinde oluyor bu olayı gündüz olmuyor ama elinde bu tarz çekilmiş fotoğraflar var işte link foto

cahilliğimi bağışlayın A400 den sonra makine baya bir ağır geldi yani

Tarih: 23 Aralık 2005, 09:00 - İp: 194.***.**9.29
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Gündüz çekilmiş fotoğrafların linkini verde bir bakalım

Tarih: 26 Aralık 2005, 10:29 - İp: 212.***.**0.50
  • 1